İngiltere merkezli PEGA Pool, müşterilerin karbon ayak izlerini dengelemelerini sağlayan ve onları yenilenebilir enerji kullanmaya teşvik eden çevre dostu Bitcoin madencilik havuzunun resmi lansmanını duyurdu.

PEGA Pool, Çevre Dostu Bitcoin Madencilik Havuzunun Resmi Lansmanını Duyurdu

İngiltere merkezli PEGA Pool, müşterilerin karbon ayak izlerini dengelemelerini sağlayan ve onları yenilenebilir enerji kullanmaya teşvik eden çevre dostu Bitcoin madencilik havuzunun resmi lansmanını duyurdu. Müşterilerin ASIC madencilerini platformuna bağlamasına ve birlikte madencilik yapmasına izin vererek, onlara tek başına madencilikten daha tutarlı ve cazip bir gelir sağlar.

BTC.com'a göre PEGA Pool, dünyanın en büyük 10 Bitcoin madencilik havuzundan biridir. Bitcoin'in giderek daha fazla benimsenmesiyle, Proof-of-Work madenciliği operasyonları, endüstrinin fosil yakıt tüketimi konusunda bireylerden, şirketlerden ve hükümetlerden çok sayıda eleştiri aldı. Çin gibi ülkeler, olumsuz çevresel etkileri nedeniyle kripto madenciliğini yasakladı. Sonuç olarak, endüstri, sürdürülebilir madencilik seçeneklerine yönelik talepte bir artışa tanık oluyor.

PEGA Pool'un daha sürdürülebilir bir endüstri yaratma misyonu, madencilik faaliyetlerinde yalnızca yenilenebilir enerji kullanan ana şirketi PEGA Mining Ltd ile başladı ve yalnızca yeşil enerjiyle büyük ölçekli Bitcoin madenciliğinin kesinlikle mümkün olduğunu gösterdi.

PEGA Pool CEO'su David Bungay, “İngiliz Çevre Dostu Bitcoin Madencilik Havuzumuz olan PEGA Pool'un resmi lansmanını duyurmaktan büyük heyecan duyuyorum. Yolculuğumuz, bize PEGA Havuzu inşa etme ve sektörümüzde eksik olanı dünyaya sağlama arzusu veren PEGA Madencilik ile başladı. PEGA Havuzunu, müşterilerimize yalnızca en iyi performans gösteren güvenilir bir maden havuzu sunmakla kalmayıp, aynı zamanda onlara sektörü daha iyiye doğru değiştirmeleri ve yeşil ayak izlerimizi takip etmeleri için bir teşvik sağlamak için inşa ettik.”

PEGA Pool, madencileri yenilenebilir enerji kaynaklarına geçmeye teşvik eden rekabetçi bir Hisse Başına Tam Ödeme (FPPS) modeliyle agresif bir ödeme yapısı sunar. TH (Terahash) başına gelir açısından en yüksek ödeme yapan Bitcoin madencilik havuzlarından biridir. Platform, kullandıkları enerji kaynağından bağımsız olarak tüm Bitcoin madenciliği müşterilerine açıktır.

Yenilenebilir enerji ile madencilik yapan müşteriler %50 daha düşük havuz ücreti ödüyor. Yalnızca çevre üzerinde olumlu etki yapan madencileri ödüllendirmekle kalmıyor, aynı zamanda başkalarını da yenilenebilir enerji kullanmaya teşvik ediyor.

Fosil yakıt kaynaklarıyla madencilik yapanlar için PEGA Havuzu, karbon ayak izlerini kısmen dengelemek için havuz ücretlerinin bir kısmını ağaç dikmek için kullanır. Halihazırda 148.000'den fazla ağaç dikti ve bunun sonucunda yıllık 3.967 ton CO2 dengelendi. Bu girişim, madencilere, karbon emisyonlarını dengelemeye yardımcı olmak için PEGA Pool'un onlar adına ağaç diktiği konusunda gönül rahatlığı veriyor.

Şu anda, Bitcoin fiyatının düşük olması ve madencilik zorluğunun artmasıyla, madenciler kar elde etmekte zorlanıyor. PEGA Havuz ile indirimli havuz ücretlerinden yararlanırlar ve bu da karlılıklarında gözle görülür bir fark yaratabilir. Madencilerin ayı piyasasında bile ayakta kalabilmelerini sağlar.

PEGA Pool'un benzersiz Küresel Havuz Altyapısı, doğal afetler de dahil olmak üzere kesintilere ve ekipman sorunlarına karşı dayanıklı olmasını sağlar. Birleşik Krallık'ta kurulan ve faaliyet gösteren platform, dünyaya madencilerin kendileri tarafından inşa edilmiş güvenilir ve güvenilir bir madencilik havuzu sunuyor.

PEGA Havuzu Hakkında

PEGA Pool, müşterilerin karbon emisyonlarını dengelerken tek başlarına madencilik yapacaklarından daha tutarlı ve istikrarlı bir gelir elde etmelerini sağlayan Birleşik Krallık merkezli, çevre dostu bir Bitcoin madencilik havuzudur. Platform, yenilenebilir veya yenilenemez enerji kullanıp kullanmadıklarına bakılmaksızın tüm Bitcoin madencilerine açıktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ