Pekin belediye hükümeti tarafından başlatılan bir mobil uygulama "Pekin Tong", "menü blockchain" sistemi üzerinde 1000'den fazla ofis verileri kaydetti.

Pekin Hükümeti

Pekin belediye hükümeti tarafından başlatılan bir mobil uygulama "Pekin Tong",  "menü blockchain" sistemi üzerinde 1000'den fazla ofis verileri kaydetti.

Pekin Halk Ekonomik ve Bilgi Bürosu Müdür Yardımcısı Feng Pan, Belediye Halk Kongresi'nin bir oturumu sırasında yerel haber organı Beijing Youth Daily'ye “Beijing Tong” un 5 milyon indirme ve 80.000 günlük kullanıma ulaştığını söyledi.

"Pekin Tong" akıllı yönetişimi teşvik etmeyi ve Pekin sakinleri için kamu hizmeti sunumunu kolaylaştırmayı amaçlamakta. Pan'a göre, "menü blok zinciri" sistemi farklı hükümet birimlerinden toplanan verileri kaydediyor ve değişmez olmasını sağlıyor. Uygulaması ile, kullanıcılar hükümet kimliklerini depolamak, sorgulama göndermek, ödeme göndermek ve hükümet yetkilileri ile randevu alabilirsiniz. Pan açıklamasından ayrıca şu ifadelere de yer veriyor:

“Beijing Tong, Baidu, Wechat, Alipay ve diğer uygulamalarla bağlantı kurdu ve İnternet hizmetlerini kamu hizmetleriyle birleştirmek için vatandaş merkezli web sitesi, uygulama ve mini program kurdu” Şimdiye kadar, dört sınıflandırılmış departman dışında, Pekin’in 60 departman altındaki 1000'den fazla ofisi zincire taşındı.”

Pan, hükümet hizmetlerinin en az % 50'sini kapsayacak şekilde 2021'de 3.0 sürümünü sunmayı planladıklarını açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ