Çin’in başkenti Pekin’deki bazı yerel makamlar, kripto para ticareti faaliyetleri hakkında müştereken yeni bir risk uyarısı yayınladılar.

Pekin Uyardı: Firmalar Kripto İşi Yapmamalı

Şangay Menkul Kıymetler, Pekin Yerel Finansal Denetim ve Yönetim Bürosu, Çin Halk Bankası İşletme Yönetimi Bölümü, Pekin Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Bürosu ve Pekin Menkul Kıymetler Düzenleme Bürosu, tüm firmalardan kripto işlerine katılmamalarını istediğini bildirdi.

Yetkililer, Çin'de son zamanlarda blockchain teknolojisinin tanıtımıyla birlikte, kripto para ticareti faaliyetlerinin yeniden canlanma belirtileri gösterdiğini söyledi. Bazı platformlar, ilk kripto para tekliflerini yasaklayan düzenlemenin “ciddi şekilde ihlal edildiği” uyarısıyla karşı karşıya.

Buna göre, tüm firmalara kripto para birimi projelerini veya platformlarını tanıtmamaları emredildi. Kripto ticaretiyle uğraşılmaması ve kripto para birimleriyle ilgili herhangi bir hizmet sunulmaması da bu emirler içerisinde.

Yetkililer ayrıca yatırımcıları aldatılmaktan kaçınmak ve yasa ve yönetmelik ihlallerini bildirmek için rasyonel kalmaya çağırdılar.

Geçen yıl, Pekin Belediye Maliye Bürosu ayrıca menkul kıymet tokenı teklifleri yoluyla fon yaratma faaliyetlerinin “yasadışı” olduğunu söyledi. 2017'den beri Çin makamları ICO'ları açıkça yasaklamış durumda. Ayrıca kripto borsalarını da işlemleri durdurmaya zorladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ