İnsanlar PEPE tokenlerini satmaya devam ederken, fiyatı son 24 saatte çift haneli artışlar kaydetti.

PEPE: Bu Memecoin’de Coşku Bitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

İnsanlar PEPE tokenlerini satmaya devam ederken, fiyatı son 24 saatte çift haneli artışlar kaydetti.

Birkaç gün önce, memecoin Pepe [PEPE] 2 milyar dolarlık piyasa değeri sınırını geçme yolunda ilerliyordu. Ancak, yatırımcılar kar elde etmek için PEPE tokenlerini "attıkça" ve alım satım pozisyonlarını kapattıkça, altcoinin piyasa değeri, yazının yazıldığı sırada 700 milyon dolara düştü.

Aynı şekilde, sekiz gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,000004354 $'a ulaşan fiyatı, o zamandan bu yana %62 düşüş yaşadı. CoinMarketCap verilerine göre PEPE, yazının yazıldığı sırada 0,000001637 dolardan el değiştirdi.

Bu yazının yazıldığı sırada 0,000001637 dolardan işlem gören PEPE'nin fiyatı son 24 saatte %35 arttı. Bu dönemde işlem hacmi de %11 arttı.

Günlük grafikte değerlendirildiğinde, PEPE'nin fiyat hareketleri, yazım sırasında alıcıların piyasanın kontrolünü ele geçirmesini sağlıyor. Örneğin, varlığın Yön Hareketi Endeksi (DMI) göstergesinin 31.06'daki Pozitif Yön Endeksi (yeşil), 17.21'deki Negatif Yön Endeksi'nin (kırmızı) üzerinde kaldı.

Bu, önceki günlerde artan token satışlarına rağmen son 24 saatte PEPE birikiminin satışlardan daha ağır bastığını gösterdi.

Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Para Akışı Endeksi (MFI) gibi temel momentum göstergeleri, ilgili nötr çizgilerinin üzerinde konumlandırıldı. PEPE'nin RSI'si 54.69'da tespit edilirken, CMF'si 0.12'de sabitlendi. Bu, PEPE'nin devam eden fiyat artışı için gerekli bir likidite girişi gördüğü anlamına geliyordu.

PEPE'nin zincir üstü etkinliği

Altcoin fiyatıson 24 saat içinde oldukça iyi performans göstermiş olsa da, zincir üstü performansı yine de uyarıcı sinyaller gönderiyordu. Örneğin, PEPE'nin borsalardaki arzı artmaya devam ediyor ve bu da kâr elde etmenin yavaşlamadığını gösteriyor. Tersine, borsalar dışındaki arzı son birkaç gün içinde düştü.

Buna ek olarak, PEPE'nin karlılığı son birkaç hafta içinde ciddi şekilde düştü. MVRV oranı %19,89'da pozitif kalırken ve baskı zamanında düşüş trendindeyken, artan satışlar metriği 0'ın altına göndererek çanta sahiplerini zarara sokabilir.

Son olarak, Santiment'ten alınan verilere göre, birçok kişi altcoin fiyatının düşmesini beklediğinden, piyasayı hareket ettiren balinalar kademeli olarak PEPE varlıklarını bıraktı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ