Sadece birkaç gün önce yaklaşık olarak 3 milyon dolar değerinde Pepe token satın alan bir memecoin balinası, şimdi yaklaşık 600.000 dolar gibi gerçekleşmemiş bir kaybın üzerinde oturuyor.

Pepe

Sadece birkaç gün önce yaklaşık olarak 3 milyon dolar değerinde Pepe token satın alan bir memecoin balinası, şimdi yaklaşık 600.000 dolar gibi gerçekleşmemiş bir kaybın üzerinde oturuyor.

PEPE Fiyatı Düştü

Yeni meme coin Pepe'nin (PEPE) fiyatı, 6 Mayıs'ta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sadece birkaç gün sonra %42'den fazla düştü ve en az bir yatırımcıyı yüzbinlerce dolar zarara uğrattı.

Blockchain analiz hizmeti Lookonchain'e göre, bir kripto "balina"sı 5 Mayıs'ta ortalama 0,000003122 $ karşılığında 70 Wrapped Bitcoin (WBTC) ve 470 Ether (ETH) kullanarak 962,3 milyar Pepe token satın aldı.

Ancak CoinGecko'ya göre PEPE, o zamandan bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesinden %42 düştü. Kripto yatırımcısının PEPE varlıklarının şu anda yalnızca 2,4 milyon dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor ve bu da 600.000 dolardan fazla gerçekleşmemiş bir kayıp anlamına geliyor.

Son fiyat düşüşüne rağmen, Pepe hala 1 milyar doların biraz üzerinde bir piyasa değerine sahip ve bu da onu genel değerlemeye göre 45. en büyük kripto para birimi yapıyor.

Pepe, 14 Nisan'daki kuruluşundan bu yana, son 24 saat içinde 636 milyon doları aşan işlem hacmine ve 5 Mayıs itibarıyla Uniswap ticareti aracılığıyla ilgili gaz ücretlerinde tek başına 5.000 ETH'den fazla yakmaya tanık olarak geniş ilgi gördü.

Threshold (T) Coin Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla T Token

Meme coin fiyatında aşırı oynaklığa tanık olurken, bireysel sahiplerin sayısı son üç hafta içinde istikrarlı bir şekilde arttı. Dune Analytics'ten alınan verilere göre, yayınlandığı tarihte 144.534 bireysel token sahibi bulunuyor.

Memecoin'ler, en yaygın olarak tanınan meme tabanlı kripto para birimi Dogecoin'in yaratılmasından bu yana kripto para birimi endüstrisinde rol oynamıştır.

 Doğasında herhangi bir temel eksikliğin olması nedeniyle, memecoinlere yatırımın inanılmaz derecede riskli bir ticaret stratejisi olabileceğini ve eşit ölçülerde büyük miktarda servet kazanıldığını ve yok edildiğini belirtmekte fayda var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ