Meksika perakende zinciri Elektra ve Asyalı oyun geliştiricisi Nexon kripto para birimlerini bir ödeme yöntemi olarak benimseyen en son firmalar.

Perakende Meksika Devi Elektra ve Video Oyunu Geliştiricisi Nexon Artık Bitcoin

Meksika perakende zinciri  Elektra   ve Asyalı oyun geliştiricisi  Nexon  kripto para birimlerini bir ödeme yöntemi olarak benimseyen en son firmalar.

Meksika'nın en büyük süpermarket zincirlerinden biri olan Elektra, müşterilerin faturalarını fiat para birimleri yerine Bitcoin ile ödemelerine izin verdi. Şirket, kripto para ödemelerini işlemek için BitPay ile ortaklık kurdu.Aynı zamanda, Güney Koreli-Japon video oyunu yayıncısı Nexon, oyuncuların dijital varlıklarla oyun içi öğeler satın almalarını sağladı.

Elektra Kripto Kulübüne Katıldı

Dev, Meksika'da Bitcoin'i bir ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk perakende mağazası oldu. Şirket, ürünlerini BTC ile ödeyen müşterilerin faturalarında %20 indirim için bile başvurabileceklerini açıkladı. Kampanya Aralık ayı sonuna kadar geçerlidir.

Kripto para birimlerinin sayısız avantajına rağmen, aynı zamanda değişken yapıları ile de ünlüdürler. Bu notta, perakende zinciri, bir BTC ödemesini tamamladıktan sonra yapılan herhangi bir iade veya iptalin, ilk işlemde ödenen aynı miktar için Meksika Pesosunda geri ödeme ile sonuçlanacağından emin oldu.

Ancak Elektra, dijital varlıklarla uğraşmanın riskleri konusunda uyardı. Şirket, herhangi bir kayıp, dolandırıcılık veya yanlış yönetimden sorumlu tutulmaması gerektiğini söyledi:

"Kullanıcı, cüzdanına erişim, kullanım ve güvenliğinin tamamen kullanıcının sorumluluğunda olduğunu ve hiçbir zaman Elektra'nın olmadığını ve kullanıcının cüzdanına erişim, kullanım ve güvenliğinden sorumlu olmayacağını kabul ve beyan eder."

1950'de kurulan Elektra'nın Meksika'da 1.100'den fazla lokasyonu var. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri, Guatemala, Honduras, Peru, Panama ve El Salvador'a da uzanıyor. İlginç bir şekilde Elektra'nın sahibi, dijital varlık sektörüne desteğini defalarca gösteren bir Bitcoin boğası olan Ricardo Salinas Pliego'dur.

Birkaç hafta önce yatırımcılara mümkün olan en kısa sürede BTC ekosistemine girmelerini tavsiye etti. Meksika'nın en zengin üçüncü kişisi olarak bilinen Salinas Pliego, birincil kripto para birimini "yeni dijital altın" olarak nitelendirdi.

Nexon Davayı Takip Ediyor

Dijital varlıkları bir ödeme aracı olarak kabul etmek için BitPay ile ortaklık yapan bir diğer büyük şirket Nexon. Sonuç olarak, oyuncular 11 kripto para birimi kullanarak MapleStory, KartRider, Mabinogi, Vindictus, V4 ve daha pek çok favori oyunu satın alma şansına sahip olacaklar.

Bunlara BTC dışında Ether, Dogecoin, Bitcoin Cash, Wrapped Bitcoin, Binance Coin, Litecoin, Dai, Gemini Dollar, Paxos Standard ve USD Coin dahildir.

Video oyunu yayıncısı, girişimin nedeninin, oyuncuların son zamanlarda gösterdiği artan ilgi olduğunu açıklad: “Nexon, bir oyun içi ödeme şekli olarak kripto para birimlerini dahil etmemizi talep edenler de dahil olmak üzere oyuncularımızdan gelen geri bildirimleri yakından dinliyor. Hemen geçerli olmak üzere, oyuncularımıza bu yenilikçi ödeme özelliğini sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ