Perakende yatırımcılar, 1,16 milyar doların üzerinde değere sahip 40.000'den fazla dijital paranın borsalara taşındığı bir zamanda bile daha fazla Bitcoin (BTC) biriktirmek için amiral gemisi kripto para biriminin son 30.000 dolarlık işarete doğru dü

Perakende Yatırımcılar, Bitcoin Dip

Perakende yatırımcılar, 1,16 milyar doların üzerinde değere sahip 40.000'den fazla dijital paranın borsalara taşındığı bir zamanda bile daha fazla Bitcoin (BTC) biriktirmek için amiral gemisi kripto para biriminin son 30.000 dolarlık işarete doğru düşüşünden yararlanıyor.

Kripto analiz firması IntoTheBlock'un verilerine göre, adresleri 30 günden daha kısa bir süredir amiral gemisi kripto para birimini elinde tutan perakende yatırımcılar, Terra'nın UST dijital parasının dijital parasını kaybetmeye başladığı 8 Mayıs'tan bu yana cüzdanlarına yeni fonlar eklemeye başladı.

Tarihsel olarak IntoTheBlock, bu adreslerin “fiyat hareketini takip edip zarara sattığını, ancak bakiyelerini 7 gün içinde 1,47 milyon BTC'den 1,78 milyon BTC'ye çıkardıklarını” belirtiyor. BTC'nin fiyatı, Mayıs başında yaklaşık 39.000 $'dan Terra'nın çöküşü sırasında 26.000 $'a düştü ve şimdi 29.000 $'da el değiştirmek için toparlanmadan önce.

Terraform Labs'ın algoritmik stablecoin'i UST, Anchor Protocol'ünden 500 milyon dolarlık bir geri çekilmesinin likiditenin düşük olduğu Curve'de büyük bir satışa yol açmasının ardından geçen hafta sabit değerini kaybetti. Satış, UST'nin mandalını kaybettiğini ve bir banka kaçışını tetiklediğini gördü. UST'nin arkasındaki algoritmik sistem nedeniyle, stabilcoin'in değeri düşmeye devam ederken trilyonlarca LUNA basıldı.

Çöküş, BTC'nin fiyatını düşürdü ve borsalara yapılan BTC mevduatlarının son birkaç gün içinde önemli ölçüde arttığını gördü. IntoTheBlock'a göre, yaklaşık 40.000 BTC “borsalara giriş olarak tespit edildi. Bu, deneyimlediğimiz aşağı yönlü satış baskısı ile örtüşüyor.”

Firmanın belirttiği gibi, BTC, kısmen düşüşü satın alan perakende yatırımcılar sayesinde 28.000 doların üzerinde kalabildi. Daha gelişmiş oyuncuların da düşüşü satın aldığını belirtmekte fayda var. Bunlar arasında hazinesine 500 milyon dolar BTC eklediğini açıklayan El Salvador ve El Salvador'un hareketini yansıtan TRON DAO yer alıyor.

Bazı analistler, satışlara rağmen kriptoda yükselişini sürdürüyor. CryptoGlobe'un bildirdiği gibi, Bloomberg emtia stratejisti Mike McGlone, önde gelen kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum'un fiyatının, amiral gemisi kripto para biriminin oynaklığı düşmeye devam ettikçe gelecekte hisse senedi piyasalarından daha iyi performans göstereceğini öne sürdü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ