Bu yazımızda sizlere PerlinX (PERL) Nedir sorusunun cevabını vermeye ve projeyi tanıtmaya çalışacağız.

PerlinX (PERL) Nedir? İşte Ayrıntılarıyla PERL Coin

Bu yazımızda sizlere PerlinX (PERL) Nedir sorusunun cevabını vermeye ve projeyi tanıtmaya çalışacağız.

PerlinX (PERL) Nedir?

Perlin’in en son projesi PerlinX, gerçek dünyadaki varlıkları Merkezi Olmayan Finans (DeFi) ekosistemine getirmeye odaklanıyor.

PerlinX, likidite havuzları ve sentetik varlık üretimi yoluyla gerçek dünya varlıklarının ticaretini sağlamayı amaçlamaktadır.

PERL tokenı, PerlinX platformunda likidite sağlamak ve sentetik varlıklar (pxTokens ör. PxGold, pxCarbon) oluşturmak için kullanılır.

PerlinX'te desteklenen 5 ilk Balancer havuzu arasında TUSD, BUSD, USDC, BAL ve ETH bulunur.

PerlinX (PERL) Nedir?

PerlinX, kullanıcıların teşvikli likidite madenciliği ve sentetik varlık üretimi yoluyla birbirleriyle her türlü varlığın ticaretini yapmasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir finans arayüz platformudur.

PerlinX, Balancer protokolü tarafından desteklenen likidite havuzlarının kullanımı yoluyla teşvikli likidite tedarikini kullanır.

Katılımcılar, likidite sağlamak ve bunu yaptıkları için ödüllendirilmek için PERL tokenlerini stake yapabilirler.

Likidite temini için ödüller başlangıçta PERL, BAL ve UMA tokenlerinde dağıtılacaktır.

PerlinX ayrıca sentetik varlıklar oluşturmak için UMA protokolünü kullanır.

Her bir varlığın, merkezi ve çoklu oracle fiyat beslemeleri sorununu çözmek için tasarlanmış merkezi olmayan bir oracle olan UMA'nın Veri Doğrulama Mekanizması (DVM) tarafından desteklenen kendi fiyat akışı olacaktır.

PerlinX'teki tüm yapay varlıklar, px ön ekine sahip olacaktır (ör. PxGold, pxCarbon, vb.). PerlinX platformu kullanılarak oluşturulan her sentetik varlık teminat olarak PERL gerektirecektir.

PerlinX, otomatik bir likidite protokolü olan Balancer’dan yararlanır. Balancer ile PerlinX kullanıcıları, gözetim dışı portföy yönetimi için bir araca erişebilir, çünkü Balancer havuzları bireysel ağırlıklara sahip birden fazla farklı tokenden oluşabilir.

Başlangıçta PerlinX'te TUSD, BUSD, USDC, BAL ve ETH dahil 5 Balancer havuzu olacak. PerlinX arayüzüne bağlanacak ek Balancer havuzları topluluk talebi ve tercihlerine göre belirlenecektir. Arbitraj yoluyla havuzları / portföyleri yeniden dengeleyen tüccarlardan elde edilen ücretler PerlinX likidite sağlayıcılarına tahsis edilecektir. Tüm PerlinX likidite havuzlarında PERL olacaktır.

Likidite sağlayıcılarını teşvik etmek için ödüller, periyodik olarak yayınlanan aralıklarla PERL, BAL ve UMA şeklinde orantılı olarak dağıtılacaktır. Zamanla başka teşvik tokenları eklenebilir.

Topluluk büyüme stratejisi

Uluslararası Ticaret Odası (ICC) ile ortaklığını güçlendiren PerlinX, topluluğunu küresel olarak büyütmeyi ve blockchain tabanlı DeFi platformlarının benimsenmesine yardımcı olmayı hedefliyor.

PerlinX hizmetlerini optimize etmek için diğer DeFi protokolleriyle işbirliği yapmak.

Toplumla sosyal kanallar aracılığıyla sürekli etkileşim kurmak.

Periyodik proje geliştirme güncellemelerinin yayınlanması.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ