Sonunda Bitcoin cüzdanının ne olduğunu anladıktan sonra, Euro Pacific Capital CEO'su Peter Schiff, düzenli olarak sunduğu Bitcoin kara haber hobisine geri döndü.

Peter Schiff, Bitcoin

Sonunda Bitcoin cüzdanının ne olduğunu anladıktan sonra, Euro Pacific Capital CEO'su Peter Schiff, düzenli olarak sunduğu Bitcoin kara haber hobisine geri döndü. En yüksek kripto savunucularından Anthony Pompliano'ya yanıt olarak Schiff, 154,1 milyar dolarlık piyasa değeri olan kripto para biriminin para olarak nitelendirilmediğini iddia ediyor ve şöyle diyor:

"Bitcoin'in fiyatının geçmişte yükselmiş olması, Bitcoin'i para olarak nitelendirmek için yeterli değil."

Schiff İçin Bir Başka Viral An

Peter Schiff geçtiğimiz günlerde Bitcoin cüzdanına erişemedğini ifade etmişti. Nihayet cüzdanına ne olduğunu fark etti. Görünüşe göre altın tutkunu şifre için PIN kodunu yanlış kullandı, bu yüzden kripto paralarına artık erişemiyor.

Schiff'in son tweet'i anında viral hale geldi ve kripto para birimi savunucularının birçok üyesi, ünlü Bitcoin eleştirmeninin böyle bir başlangıç düzeyinde hata yapmasına gerçekten şaşırdı.

Schiff ve Dalio Aynı Çizgide

Schiff rutin olarak Bitcoin'i kötü bir yatırım seçeneği olarak eleştiriyor. Şimdi, BTC'yi para olarak nitelendirmenin şifreyi unutmaktan çok daha büyük bir hata olduğunu da söylüyor. Schiff, Bitcoin yatırımcılarının potansiyel olarak ondan önemli ölçüde daha fazla kaybedebileceğini tahmin ediyor.

"Bir çok insan PIN kodumu parolamla karıştırdığım için benimle dalga geçiyor. Bir hata yaptım ve bana Bitcoin'e mal oldu. Bundan daha büyük bir hata Bitcoin’i para olarak kabul etmek! "

 Schiff Bitcoin’i eleştirirken bu noktada yalnız değil. Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu (WEF) sırasında milyarder Ray Dalio, Bitcoin'i para olarak görmediğini vurguladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ