Euro Pacific Capital CEO'su Peter Schiff, kripto paralardan nefret eden bir altın tutkunu.

Peter Schiff Bombaladı: Bitcoin On Yılın En Kötü Performans Gösteren Varlığı

Attığı son tweet'ine göre Bitcoin'in ABD hisse senetlerinden "daha hızlı" düşebileceğine inanıyor. Üstüne üstlük Schiff, 2020 yılının ilk iki günündeki performansına dayanarak BTC'yi on yılın "en kötü performans gösteren varlığı" olarak adlandırıyor.

Schiff, Bitcoin ve ABD Hisse Senetleri İçin Kaba Bir Uyanış Öngörüyor

ABD hisse senedi piyasasının en çok izlenen endekslerinden biri olan Bitcoin ve S&P 500, 2019'da sırasıyla yüzde 105 ve yüzde 29 artışla muhteşem bir performans sergiledi. Schiff, bu varlık sınıflarının derin bir düzeltme için vadesi geçmiş olduğundan emin.

Schiff her zaman ABD Federal Rezervi aşağılaması ile ilgili olarak kurduğu cümlelerle borsa balonunun şişmeye devam ettiğini ifade ediyor. Ancak, finansal yorumcu balonun zaten patladığından emin ve şimdi havanın dışarı çıkma zamanı.

Bitcoin söz konusu olduğunda Schiff, "Ponzi" ve "sahtekarlık" gibi yüksek seslerden uzak durmuyor., BTC fiyatının gerilemeye odaklı baş ve omuz kalıplarını tamamladıktan sonra 1.000 $ 'a kadar düşebileceğini öngörüyor.

BTC Yeni On Yıla Girmişken Sadece İki Gün İçinde Neredeyse Yüzde Dört Düştü

Bitcoin, yüzde 9.000.000'luk korkunç bir fiyat artışı ile bir önceki on yılın en büyük başarı öyküsü oldu. Ancak Schiff, tabloların yeni on yılın başında en iyi kripto para birimi için zaten olumsuza çevrilmiş olduğuna inanıyor.

Schiff'in ifadesinin çok saçma olduğunu belirtmek gerekiyor. Zira Bitcoin şu anda diğer tüm önemli varlıklardan daha düşük performans gösteriyor. Son zamanlarda fiyatı 2020'lerde ilk kez 7.000 $ seviyesinin altına düştü.

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin yeniden 7 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmış durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ