Euro Pacific Capital ve SchiffGold'un kurucusu ve gürültülü bir Bitcoin rakibi olan Peter Schiff, yakın tarihli bir tweet'te 14 Ağustos tarihli gönderisini hatırlatarak, Bitcoin hakkındaki karamsar tahminlerinin tahmin ettiği şekilde olmasa da gerçek

Peter Schiff Twitter

Euro Pacific Capital ve SchiffGold'un kurucusu ve gürültülü bir Bitcoin rakibi olan Peter Schiff, yakın tarihli bir tweet'te 14 Ağustos tarihli gönderisini hatırlatarak, Bitcoin hakkındaki karamsar tahminlerinin tahmin ettiği şekilde olmasa da gerçekleştiğini iddia etti.

Eski gönderi, önde gelen kripto para biriminin öncekinden daha fazla düştüğü mevcut Bitcoin çöküşünden günler önce geldi. Aynısını 22.000 doların altına %7 ve Ethereum 1.700 doların altına yaptı.

Schiff, topluluğa geçen Pazar 10.000 doların altındaki tweetinde Bitcoin'in yakın gelecekte desteğe meydan okuyacağını tahmin ettiğini hatırlattı. Spesifikasyonlar açısından, Schiff, bu grafikte Yükselen Kama üreten iki düşüş formasyonunun  Çift Üst ve Baş ve Omuz Üstleri olduğu konusunda uyardı.

Ekonomist ve fon yöneticisi Schiff'in tweet'ine göre, 10.000 dolara düşmek küçük bir kayıp.

Yakın tarihli bir tweet'te, Bitcoin'in bu mesajı takip eden beş gün içinde yüzde 14'ten fazla düştüğünü ve şu anda borsada işlem gördüğünü tweetledi. 21.300 $ Birçok kişi onu Twitter'da FUD'yi tanıtmakla suçladı.

Uyarısının dikkate alınmamasına rağmen hala satış zamanının geldiğini belirtti. Bitcoin :

16 Haziran'da Schiff, beş gün önce Twitter'da yaptığı açıklamayı yayınladı. Bitcoin ve Ethereum potansiyel olarak yakında %100'e düşüyordu.

Bu tahminin ardından BTC’nin sadece 80 dolara düşmesi 20.000 dolar olurken, ETH beklenen 1000 dolar seviyesinden sadece 20 dolar uzakta. Sonuç olarak, önde gelen madeni paralar sırasıyla %30 ve %40 düştü. Beklenen dipler çıkarıldığında Schiff hala beklediğini söyledi. "gerçek bir kaza."

Yazma sırasında, BTC şu anda 21.089 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ