Peter Schiff'in sahibi olduğu Euro Pacific Bank, Porto Riko'nun mali düzenleyicisi tarafından askıya alındı.

Peter Schiff

Schiff, "suç kanıtı bulunmadığını" iddia ediyor ve "hesapların dondurulduğu ve müşterilerin para kaybedebileceği" uyarısında bulunuyor.

Porto Riko'nun Düzenleyicisi Peter Schiff'in Bankasını Askıya Aldı

Kötü şöhretli bitcoin şüphecisi ve altın uzmanı Peter Schiff'in sahibi olduğu Euro Pacific Bank, Oficina del Comisionado de Instituciones Financieras (OCIF) olarak da bilinen Porto Riko Finansal Kurumlar Komiserliği tarafından askıya alındı.

Bankada hiçbir suç kanıtı bulunmadığında ısrar eden Schiff, Pazar günü tweet attı:

Hiçbir suç kanıtı olmamasına rağmen, Porto Riko düzenleyicileri net sermaye sorunları nedeniyle bankamı yine de kapattılar… Sonuç olarak hesaplar donduruldu ve müşteriler para kaybedebilir.

OCIF, "Sipariş, asgari sermaye gereksinimlerine kaba bir şekilde uymaması nedeniyle Euro Pacific'in faaliyetlerinin askıya alınmasını zorunlu kılıyor" dedi. “Ayrıca, emir, OCIF tarafından yönetilen yasa ve yönetmeliklerin çeşitli ihlalleri için toplam 765.000,00 ABD Doları tutarında Euro Pasifik idari para cezası uyguluyor.” Düzenleyici detaylandırdı:

Euro Pacific'in ciddi iflas durumu, OCIF'in bugün açıklanan idari eylemi gerçekleştirmesi için yeterli yasal gerekçe oluşturuyor.

Euro Pacific Bank, web sitesinde, "Taleplerini gözden geçirmek için işlemleri en az 7 Temmuz 2022'ye kadar duraklatarak uyarıda bulunuyoruz" şeklinde bir bildirim yayınladı.

Uygunsuzluk, Schiff Euro Pacific Bank İçin Bir Alıcısı Olduğunu İddia Ediyor

Schiff, Euro Pacific Bank'ı satmaya çalışıyor ancak OCIF'nin satışı engellediğini iddia ediyor.

“Banka için bir alıcım var. Ancak düzenleyiciler onu satmama izin vermiyor," diye tweet attı Schiff, alıcının "yüksek nitelikli" olduğunu ve "düzenleyici asgari değerlerin çok üzerinde sermaye enjekte etmeye" söz verdiğini iddia etti.

Bitcoin şüphecisi, “Medya, IRS ve J5'in bankada hiçbir kanıt olmamasına rağmen, vergi kaçırma ve kara para aklama nedeniyle kapatıldığını iddia edebilmeleri için onu tasfiye etmek istiyorlar” dedi.

Başka bir tweet'te Schiff, bankasının Porto Riko'nun asgari sermaye gereksinimlerine uymadığını itiraf etti. Şöyle açıkladı:

Ekibim kuralları anlamadı. Halkla ilişkilerde yeniydik [Porto Riko]. Düşündüğümüzden daha fazla sermaye tutmamız gerekiyordu.

"Fazlasını koymaya hazırdım, ancak OCIF Komiseri, satış şartlarına göre eksikliğin giderileceği için zorunda olmadığımı söyledi" dedi.

Twitter'da açığın ne kadar olduğu ve sermaye gereksinimlerinin ne kadar süredir sorun olduğuyla ilgili bir soruyu yanıtlayan Schiff, "Birkaç milyondu" dedi.

Euro Pacific Bank, 2020 yılında beş ülkede vergi makamları tarafından soruşturma altına alındı. Schiff, vergi kaçırmakla suçlandığını kabul etti ancak iddiaların asılsız olduğunu ve herhangi bir suçlamada bulunulmadığını vurguladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ