PayPal'ın kurucu ortağı Peter Thiel, Bitcoin'in 100.000 dolara ulaşamamasının nedeninin bazı önde gelen Amerikalı finansörler olduğuna inanıyor.

PayPal'ın kurucu ortağı Peter Thiel, Bitcoin'in 100.000 dolara ulaşamamasının nedeninin bazı önde gelen Amerikalı finansörler olduğuna inanıyor.

Thiel, özellikle Berkshire Hathaway CEO'su Warren Buffett, JPMorgan Chase CEO'su Jamie Dimon ve BlackRock CEO'su Larry Fink'i “finans gerontokrasisinin” üyeleri olarak çağırdı.

Geçen yıl, İngiliz bankası Standard Chartered'daki kripto para birimi araştırma ekibi tarafından yayınlanan bir rapor, Bitcoin'in Aralık 2021 veya 2022'nin başlarında 100 bin dolara ulaşabileceğini tahmin etti. Bloomberg de dahil olmak üzere diğer birçok analist, Crypto Outlook Raporunda, Bitcoin'in 100.000 dolara yaklaşmaya yakın olduğunu tahmin etti. 20.000 dolara geri düşmektense.

Bununla birlikte, dijital varlık, bir dalış yapmadan önce Kasım 2021'de yalnızca 69.000 dolara kadar çıkabilir.

PayPal ve Venture Capitalist'in kurucu ortağı Peter Thiel, Bitcoin'in bu tahmini fiyat hedefine ulaşamamasının nedeninin bazı önde gelen Amerikalı finansörler olduğuna inanıyor. Thiel özellikle Berkshire Hathaway CEO'su Warren Buffett, JPMorgan Chase CEO'su Jamie Dimon ve BlackRock CEO'su Larry Fink'i aradı. Onları “finans gerontokrasisinin” üyeleri olarak etiketledi.

Ona göre Warren Buffett, çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) yatırım kampanyalarıyla Bitcoin'e zarar vermek için başkalarıyla el ele veren “Omaha'nın sosyopatik bir dedesi”.

Bitcoin'e tahsis etmemeyi seçtiklerinde, bu son derece politik bir seçimdir ve onları geri itmemiz gerekiyor. Geçen yıl Ekim ayında Thiel, Bitcoin'in 60.000 doları aşmasının iyiye işaret olduğunu belirtmişti. Bitcoin patlamasını sürekli yükselen enflasyonla ilişkilendirerek, bunun “kötü durumdaki” rejimin çöküşünün bir işareti olduğunu belirtti.

Tesla'nın Bitcoin'i Bir Ödeme Seçeneği Olarak Askıya Alma Kararının Arkasındaki BlackRock?

Geçen yıl Tesla, Bitcoin madenciliğinin Work algoritmasının ispatıyla ilgili çevresel kaygıları gerekçe göstererek Bitcoin'i bir ödeme seçeneği olarak kabul etme kararını iptal etti. Daha sonra BlackRock'un Tesla'nın kararının arkasında olduğu söylendi.

Ülkeyi, ESG gibi aptal bir erdem sinyali veren fabrika nefreti terimini kullanarak yöneten finans gerontokrasisi, benim devrimci gençlik hareketi olarak düşünmemiz gereken şeye karşı benim diyeceğim şeye karşı.

Açıklamasında, son uyarısı olarak Bitcoin'e sahip olduğu için minnettar olması gerektiğini söyleyerek Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell'da bir inceleme yaptı.

Bay Powell  bunun gibi insanlar Bitcoin'e son derece minnettar olmalı çünkü bu, alacakları son uyarıdır. Bunu görmezden gelmeyi seçtiler ve önümüzdeki yıllarda bunun sonuçlarını ödemek zorunda kalacaklar.

BlackRock'tan yorum alma girişimlerinin verimsiz olduğu kanıtlandı, ancak şirketten bir sözcü, muhabirleri Fink'in geçen ay hissedarlara hitaben yazdığı mektubuna yönlendirdi. Mektupta, düşünceli bir tasarım dijital ödeme sisteminin kara para aklamayı ve yolsuzluğu büyük ölçüde azaltabileceğini belirtti. Ayrıca sınır ötesi işlemlerin maliyetini azaltabileceğini belirtti.

JPMorgan ve Buffett's Berkshire Hathaway Inc, yorum taleplerine yanıt vermedi. Thiel, Bitcoin'e yoğun bir şekilde yatırım yaptı ve ayrıca blok zinciri tabanlı kripto şirketlerine ve borsalarına yatırım yaptı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ