ABD ham petrol vadeli işlemlerindeki son düşüş ve Brent'teki satışlar hisse senedi piyasalarını etkiledi, ancak kripto piyasalarında belirgin bir düşüşe neden olmadı.

Petrol Çöküşünün Ortasında Neden Bitcoin?

ABD ham petrol vadeli işlemlerindeki son düşüş ve Brent'teki satışlar hisse senedi piyasalarını etkiledi, ancak kripto piyasalarında belirgin bir düşüşe neden olmadı. Bu olumlu bir işarettir, çünkü kripto piyasalarının riskli olarak algılanan diğer varlıklardan yavaş yavaş ayrıldığını göstermektedir.

Yakın tarihli bir Bloomberg raporu, Bitcoin'in 2020'de bir boğa koşusuna hazır olduğu yönündeki görüşlerini desteklemek için çeşitli nedenleri özetledi. Bloomberg'e göre, COVID-19 krizinin ardından “eşi görülmemiş parasal teşvik” hem altın hem de Bitcoin'e fayda sağlayacak. Bitcoin'in 2020'de dijital altın olacağını söyledi. Bu, ana akım medyanın da Bitcoin'in potansiyelini yavaş yavaş tanıdığını, kripto meraklılarının uzun zamandır ilan ettiğini gösteriyor.

Yeni bir varlık sınıfı olan fiat'tan kripto paraya geçiş zaman alacak ve bu yavaş değişim bazen yatırımcıları rahatsız ediyor. Tecrübeli trader Peter Brandt geçtiğimiz günlerde Bitcoin'in “aslında yüksek beklentilerini karşılayıp karşılamadığını” sordu. Düşük kurumsal etkileşimi, Bitcoin'i benimseme konusundaki endişesini dile getirmesinin nedeni olarak belirtti.

Dünya bir para basma çılgınlığına girerken, Bitcoin’in on yıllardır en büyük krizin ortasında yaklaşan yarılanma fiat'tan nasıl farklı olduğunu hatırlatıyor. Küresel olaylar ve siyasi hedefler buna müdahale edemez. Bu gibi avantajlar insanları kademeli olarak kriptoya çekebilir ve mevcut kriz nedeniyle benimsenme oranı artabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ