Koronavirüs pandemisi, restoranlar, perakendeciler, üreticiler ve havayolları ekonomik gerileme ile mücadele ederken ham petrol de etkilendi.

Petrol Dibi Gördü – Uzmanlar Ne Dedi?

Koronavirüs pandemisi, restoranlar, perakendeciler, üreticiler ve havayolları ekonomik gerileme ile mücadele ederken ham petrol de etkilendi. Beklenmedik talep düşüşü ABD petrol vadeli işlem fiyatlarını tarihsel olarak düşük seviyelere çekti ve bir varil Pazartesi günü 0 doların altında seyretti.

ABD West Texas Intermediate (WTI) ham vadeli işlemleri, alıcı arayan üreticilerle ilk kez negatif bölgeye taşındı. Ancak ABD depolama tankları en yüksek kapasitede ve ekonominin iflasların durmasıyla dururken, petrol fiyatını artırma yolları tükeniyor.

Bitcoin boğa ve Keizer Raporu'nun sunucusu Max Keizer düşüş için paradigma kayması diyor.

“Bence dünya petrolden uzak bir paradigma kayması yaşıyor, bu yüzden fiyatta gördüğümüz tarihi yüksek seviyeler asla geri gelmeyebilir.

Gemini kripto borsasının kurucusu Tyler Winklevoss, “Bugün, petrol artık güvenilir bir değer deposu olarak kabul edilemez. Bir sonraki en iyi seçenekleriniz ABD doları (yemin), altın (kıt) veya Bitcoin (sabit). ”

Quantum Economics'in kurucusu Crypto analisti Mati Greenspan, bülteninde şöyle yazıyor:

“Şimdiye kadar, mevcut petrol sözleşmesi varil başına 1 doların altına düştü. Bugün yazmak ve fiyat düşüşünü izlemek oldukça şaşırtıcıydı. Kripto pazarında yazan insanlar, fiyat hakkında bir şeyler yazdığınız bu fenomene zaten alışkınlar, ancak daha sonra volatilite, teorilerinizi halka ulaştığında işe yaramaz hale getiriyor.

Garip bir şekilde, bugün bitcoin fiyatı neredeyse hiç değişmedi ve şu anda token başına 7.000 dolar iyi durumda. Bugün Twitter'da petrol / btc oranını hesaplamaya çalışırken biraz eğlendim, ancak şimdi petrol bir cent için ticaret yapıyor, anlamsız görünüyor. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ