Hiperinflasyondan muzdarip ülkeler, bitcoin fiyatında bir artışa tanık oldu. Bitcoin, petrol ihraç eden ülkelerde yüksek primle satılıyor.

Petrol İhraç Eden Ülkelerde Bitcoin Fiyatları Yükseldi

Hiperinflasyondan muzdarip ülkeler, bitcoin fiyatında bir artışa tanık oldu. Bitcoin, petrol ihraç eden ülkelerde yüksek primle satılıyor.

LocalBitcoins'teki hacim, Arjantin, Şili, Meksika ve Venezuela gibi ham petrol ihraç eden ülkelerde büyük bir artışa tanık oluyor. Son zamanlardaki petrol fiyatı erimesinin birçok ülke üzerinde ekonomik olarak çok olumsuz bir etkisi olmuştur.

Ekonomi için petrol ihracatına büyük ölçüde bağımlı ülkeler diğerlerine göre daha fazla acı çekiyor. Coinshares'in Stratejik Sorumlusu Meltem Demirors, yakın zamanda yapılan bir röportajda, dünyanın en vahşi, en kalıcı diktatörlüğünün ve zulüm rejimlerinin bazılarının petrolden gelen nakit akışı tarafından desteklendiğini gördüklerini söyledi.

Ülkeler, bitcoin fiyatında belirgin bir artış görüyor.

Petrol kazasından sonra benzer hiper-enflasyonist sorunlar yaşayan petrol ihraç eden ülkeler Kolombiya ve Nijerya'dır. Bu ülkeler, Bitcoin dahil olmak üzere emtia fiyatlarında belirgin bir artış görüyorlar. Bununla birlikte, bölgede işlem gören Bitcoin sayısı hala son birkaç ay ile tutarlıdır. Venezuela ve diğer Güney Amerika ülkelerinde, bitcoin öncelikle bir mağaza değeri olarak değil, daha çok USD elde etmek için köprü para birimi olarak kullanılır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ