Bu yazımızda sizlere Phala Network (PHA) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve PHA Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Phala Network (PHA) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi PHA Coin

Bu yazımızda sizlere Phala Network (PHA) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve PHA Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Phala Network (PHA) Nedir?

Kripto para birimi Phala Network, mevcut bulut hizmetleriyle karşılaştırılabilir bilgi işlem gücü sunan ve yönetilen programların gizliliğini koruyan, gizliliği koruyan bir bulut bilişim hizmetidir.

Kripto para PHA, platformun yerel yardımcı program tokenidir ve aşağıdaki kullanım durumlarına sahiptir:

Güvenilir Bilgi İşlem Kaynakları: PHA belirteçlerini kullanarak ağdaki ve veri alışverişlerindeki güvenilir bilgi işlem kaynakları (örneğin, güvenilir bilgi işlem gücü, zincir üstü bilgi işlem ve depolama kaynakları ve zincir dışı depolama) satın alın.

Veri Değişim Ücreti: Phala, standartlaştırılmış veri toplama, analiz ve ticaret protokolleri için sözleşmeye dayalı bir veri alışverişi altyapısı sağlar. Phala'nın protokolü ile hem alıcılar hem de satıcılar için gizli ama güvenilir bir değişim ekosistemi oluşturulur.

Güvenlik Garantisi: Gatekeeper'lar, hatalı davranış nedeniyle kesilebilecek belirli bir miktarda PHA tokeni hissesine sahip olmalıdır.

Yönetişim: Belirli bir miktarda PHA'ya sahip olan paydaşlar, topluluk yönetimine katılmak için Phala DAO'ya katılabilir.

Phala Ağı iki tür node'dan oluşur:

TEE (Güvenilir Yürütme Ortamı) çalışanları, gizli sözleşmelerin yürütülmesinden sorumludur. TEE'ler ve kurcalamaya dayanıklı işlemciler izinsiz bir şekilde bağlanır. Çoğu perakende kişisel bilgisayar, Phala'ya bağlanma ve bir TEE node’u çalıştırma yeteneğine sahiptir. Bu, ademi merkeziyetçiliği sürdürmek ve Phala'nın operasyonel olarak sağlam ve sansüre dayanıklı kalmasını sağlamak için önemli bir özelliktir.

Kapı bekçileri, Phala blok zincirini koruyan node’ları çalıştırır. Gizli sözleşmeleri yürütmek için bir kilit yönetici gerektiğinden, madencilerin anahtarlarını yönetmek için her zaman çevrimiçi olmaları gerekir. Kapı bekçileri, çalışanların donanım ve yazılımlarının değiştirilmediğini ve güvenli olduğunu doğrular, çalışanların rotasyonunu ve çoğaltma faktoringini yönetir ve içeriği ifşa etmeden düzeni korumak için girdileri ve çıktıları kaydederek durumlarını yönetir.

Proje, iki tur özel token satışından 1,68 MM USD topladı ve PHA toplam token arzının %15,00'ü sırasıyla 0,01 USD / PHA (140MM PHA) ve 0,0028 USD / PHA (10MM PHA) olarak satıldı.

25 Şubat 2021 itibariyle, toplam PHA arzı 1.000.000.000'dir ve mevcut dolaşım arzı ~% 14,3'tür.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ