Ünlü Amerikalı müzik rapçisi ve yapımcısı Pharrell Williams, hafta sonu düzenlenen VeeCon NFT etkinliğinde konuşmacılar arasındaydı.

Pharrell Williams Web3 Hakkındaki Görüşlerini Paylaşıyor

Ünlü Amerikalı müzik rapçisi ve yapımcısı Pharrell Williams, hafta sonu düzenlenen VeeCon NFT etkinliğinde konuşmacılar arasındaydı. Williams, Web3'ün insan ırkının geleceğini nasıl etkileyeceği konusunda fikir verdi.

Yetenekli müzik yapımcısı ve moda patronu Pharrell Williams, müzik endüstrisi de dahil olmak üzere tüm endüstri sektörlerinde yakında gerçekleşecek bir devrim olduğunu düşünüyor. Devrimin dünya çapında yönetişim sistemlerini yedeklemeyeceğini de sözlerine ekledi.

Williams, blok zinciri teknolojisinin, özellikle Web3 teknolojisinin bu devrimin merkezinde olacağına inanıyor. Popüler müzik yıldızı, hafta sonu gerçekleşen VeeCon etkinliğinde konuşurken görüşlerini paylaştı. Etkinlik sunucusu Gary Vaynerchuk ile canlı röportaj sırasında Williams, NFT alanına girdiğini de açıkladı.

Bir NFT'ye sahip olmak, belirli bir öğenin bir kısmına veya tamamına sahip olmaya benzer. NFT'ler genellikle müzik parçaları, fiziksel sanat eserleri ve koleksiyonlar gibi fiziksel öğelerin dijital versiyonudur.

NFT satıcıları, özellikle etkili kişiler, NFT'leri satın alan kişilerle daha yakın bir ilişki geliştirmek için de bu NFT'leri kullanır. Bu nedenle, bu alıcılara özel etkinliklere erişim sağlarlar. Birçok endüstri analisti, sanal gerçeklik alanının (popüler olarak meta veri deposu olarak bilinir) temeli olarak NFT'leri öne sürüyor.

William'ın NFT Alanına Girmesi

Williams, birkaç yıl önce NFT dünyasına adım attığını belirtti. NFT alanına geç kaldığını eklediğinde Vaynerchuk kıkırdadı. Onun ifadesi, sektör geçen yıl patlamaya başladığından beri Williams'ın bu sektöre erken geldiğini gösteriyor. Ev sahibinin sözleri, seyirciler ve hatta Williams'ın kendisi arasında genel bir kahkahaya neden oldu.

Ancak Williams, NFT alanına geç kalma tanımını açıkladı. “Geç kaldım diyorum çünkü bu konuda bir şey yapmadan çok önce duydum” dedi.

Tereddüt ettim çünkü düşüncelerim karışıktı, bazıları iyi, ama çoğu kötüydü. Ancak, uzayı keşfetmek için cesur bir adım atmaya karar verdim. Harekete geçene kadar hiçbir şeyden emin olamayacağımızı düşündüm.

Williams, şimdi NFT dünyası ve sürükleyici metaverse hakkında daha fazla şey keşfettiğini de sözlerine ekledi. NFT'lerin ve metaverse'nin eğlence endüstrisindeki aracı gemi konseptini nasıl ortadan kaldırdığıyla daha fazla ilgilendiğini söyledi.

13 kez Grammy ödülü kazanan kişiye göre, NFT'ler sanatçılar ve hayranları arasında daha derin bir ilişki kuruyor.

Snoop Dogg ve NAS gibi müzisyenler şimdiden NFT alanının avantajlarından faydalanıyor. Örneğin, bazıları NFT'lerini satın alanlara akış telif ücretlerinin bir yüzdesini vermeye başlıyor. Böylece sektörün en iyi savunucuları haline geldiler.

 Snoop Dogg ve Wiz Khalifa, ApeCoin Temalı Müzik NFT'lerini Başlattı

Williams, NFT rotasını keşfeden daha fazla müzisyenin, NFT satışları yoluyla ikincil piyasa telif hakkı kazandığını da sözlerine ekledi. Buna karşılık, herhangi bir sanatçının eserlerini satarak ilk satışları yaptıktan sonra ek tazminat alması nadirdir.

Williams ayrıca şu anda üzerinde çalıştığı en iyi iki Web3 projesini de açıkladı: Dijital Varlıklar Galerisi ve Kara Hırs.

İlki, popüler geleneksel ve deneyimli sanatçıları dijital yaratıcının dünyasına dahil eden bir platformdur. Ancak ilki, Siyahi ve Latinx girişimcilere yardımcı olan bir STK'dır. Bu yardım genellikle mentorluk ve finansman şeklindedir. Bazı girişimcilerin 1 milyon dolara kadar finansman alabileceğini kaydetti.

Web3, teknoloji ve eğlence endüstrisinde devrim yaratmaktan daha fazla etkiye sahiptir. Williams, Web3'ün eğlence alanında devrim yapmaktan fazlasını yapacağını düşünüyor. Web3 toplulukları ve dijital yaratıcılar, küresel olarak yönetişim sistemine önemli katkılarda bulunabilmeleri için güçlü bir güç haline gelecekler.

“Hızlı bir sterlin kazanmak isteyenlerin çoğu kaybolacak; Siz onlara dolandırıcı diyorsunuz, değil mi?” “Bu konferansın insanlara Web3 ve blok zincir teknolojisi hakkında daha fazla aydınlanma vermekle ilgili olduğunu kabul etti.

Ancak, dinleyen veya izleyen herkesin bu teknolojinin bildiğimiz şekliyle dünyayı değiştirmek üzere olduğunu anlaması önemlidir. Eski çağ dışı sisteme karşı duruyor. Hepimiz bu eski sistemlerin artık çalışmadığını biliyoruz. Dolayısıyla bunları değiştirmek gerekiyor. Bu teknoloji böyle bir değişim sağlıyor.

Williams ayrıca, kripto pazarındaki son piyasa düşüş eğiliminin geçici olduğunu belirtti. Piyasanın hala tersine döneceğini, ivme kazanacağını ve tekrar yükselişe geçeceğini belirtti.

Kripto pazarındaki daha geniş düşüş eğilimi, VeeCon'un yaratmayı amaçladığı yükseliş havasıyla tezat oluşturuyor. Williams, kriptoyu köleliğin mirası ve ekonomik etkisi ile karşılaştırdı.

“Kripto bir ayı piyasasında ve diğer tüm ayı piyasasında olduğu gibi daha az değere sahip olacak. Ancak, temelden farklı bir temele sahip olduğu için buna tutunmanızı tavsiye ederim. Ayrıca, merkezi olmayan teknolojinin geleneksel finansal sistemleri nasıl etkileyeceği hakkında parlak bir şekilde konuştu. Web3 ve blockchain teknolojisinin herkesi eşit bir finansal kaide üzerine yerleştireceğini belirtti.

"Bu yeni teknoloji, geleneksel sistemler için korkutucu görünüyor. Bu nedenle, hükümetin bu kavramı düzenlemek için ortak çaba sarf etmesi şaşırtıcı değil, ”diye ekledi Williams.

The Happy hitmaker sözlerini şöyle tamamladı; henüz bilmiyor olabilirsiniz. Ama artık hükümetten ve geleneksel sistemden daha güçlüsünüz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ