Bitcoin oldukça değişken bir yapıya sahiptir ve küresel ruh hali ve düzenleme gibi faktörlerden etkilenir.

Bitcoin oldukça değişken bir yapıya sahiptir ve küresel ruh hali ve düzenleme gibi faktörlerden etkilenir. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, yüksek oranda volatil olmaları nedeniyle günlük para birimi olarak kullanıma uygun olmayabilir.

Değeri her an önemli ölçüde dalgalandığı için ürün veya hizmet fiyatlarının sık sık dalgalandığı işlemler için uygun değildir. Bunun bir sonucu olarak, sabit coinlerin popülaritesi son yıllarda arttı.

Sabit coin, ABD doları gibi biritibari para birimine bağlı bir kripto para birimidir. Bu sabitleyici sayesinde coinin değeri sabit kalır ve diğer kripto para birimlerine kıyasla oynaklığı düşük olur.

Sabit coin Tether'in Ukrayna'daki değeri, Ukrayna-Rusya krizi nedeniyle 1,10 dolara yükseldi. Öte yandan, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkeler Rusya'nın eylemlerine yanıt olarak yaptırımlar uygularken, sıradan insanlar ellerindeki Rus rublesini satıp sabit coin satın alıyor.

Sabit coinlerin, bitcoin ve diğer değişken kripto para birimlerine göre daha istikrarlı bir alternatif oldukları gayet açık. İnsanlar da doğal olarak, fiyat istikrarının gerekli olduğu işlemler için sabit paraları kullanır.

Phemex, 5 Tane Sabit Coin Listeledi

Phemex, kriptonun yaygın bir şekilde benimsenmesi için volatilite sorununun çözülmesi gerektiğinin farkında. Bu sebeple Phemex, halihazırda kullanıcılarına sunduğu sabit coinlere 5 yenisini daha ekledi. Artık Phemex platformunda FEI, TUSD, USDP, DAI ve PAXG alım satımı yapabilirsiniz.

FEI

FEI, protokol kontrollü değerin (PCV) algoritmik bir rezervi ile teminat altına alınır ve likidite aşırı teminatlandırmayı önemser.

PAXG

PAX Gold (PAXG), Ethereum blok zincirinde bir ons altını temsil eden bir ERC-20 tokenıdır. PAX Gold, altına yatırım yapmak için daha güvenli, likit ve erişilebilir bir yol sunar.

TUSD

TrueUSD (TUSD), ABD dolarına 1:1 sabitlenmiş bir ERC-20 tokenıdır. TUSD tokenı, daha fazla finansal fırsat yaratmak ve sorunsuz bir küresel ticaret altyapısını desteklemek için oluşturuldu.

USDP

Pax Dollar (USDP), tokenları ethereum blok zincirinde ERC-20 tokenları olarak yayınlar. USDP, ABD dolarına 1:1 şeklinde sabitlenmiştir.

DAI

DAI, ether ile teminatlandırılmış bir sabit coindir. MakerDAO'nun DAI'si, sahiplerinin ether kullanarak DAI tokenları oluşturmasına veya satın almasına izin veren bir akıllı sözleşme sistemi kullanır.


Phemex 20.000$ Ödüllü Kampanya Başlattı

Bu coinler piyasadaki en popüler ve köklü sabit coinlerden birkaçıdır ve fiyat istikrarı söz konusu olduğunda traderlara çeşitli seçenekler sunar.

Alim satımı teşvik etmek ve topluluğuyla paylaşmak için Phemex, yeni ve mevcut kullanıcıların 20.000 $'a varan ödül havuzundan kazanabilmeleri için benzersiz bir kampanya düzenliyor. En sevdiğiniz sabit coinlerden pay kapmak içinSimply Stable kampanya duyurususizin için harika bir kaynak olacaktır.

Phemex, dijital varlık güvenliği ve istikrarında en iyisini talep eden bir traderlar topluluğuna destek vermeye ve topluluğu büyütmeye kendini adamıştır. Phemex, her iki yöndeki fiyat dalgalanmalarından yararlanabilmeniz için bu sabit coinler için marj ticareti de sunuyor.

Özellik güncellemeleri, topluluk geri bildirimleri ve piyasadaki en saygın kripto projelerinden bazılarıyla çalışarak Phemex, birinci sınıf bir ticaret deneyimi sunmaya devam edecektir.

Güncel ve gelecek kampanyalarla ilgili haberler ve ödüller için Phemex sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Twitter

Instagram

Telegram

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ