Bu yazımızda sizlere Phuture (PHTR) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve PHTR Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Phuture (PHTR) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi PHTR Coin

Bu yazımızda sizlere Phuture (PHTR) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve PHTR Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Phuture (PHTR) Nedir?

Phuture, Web3 ortamında token tabanlı pasif yatırım stratejilerinin oluşturulması ve yatırımı için oluşturulmuş merkezi olmayan bir protokoldür.

Phuture, pasif yatırım stratejileri oluşturmak için açık bir tasarım felsefesi sunar ve kullanıcılara yeni endeksler oluşturmaları veya topluluk tarafından oluşturulan mevcut endekslere yatırım yapmaları için araçlar sağlar.

Platform, kullanıcı düşünülerek tasarlanmıştır. Sezgisel bir kullanıcı arayüzünü, deneyime güç ve derinlik getiren bir dizi araçla birleştirir. Phuture, Dizin Oluşturucu Aracı aracılığıyla dizin oluşturmayı kolaylaştırır. Dizin Oluşturucu, otomatikleştirilmiş sektör izleme ve dinamik ağırlıklandırma metodolojileri dahil olmak üzere bir dizi dizin seçeneğini destekleyebilir.

Bir Phuture Endeksinin Rolü

Endeks yatırımı, geleneksel varlık yönetiminin temel taşıdır ve en iyi endeks sağlayıcıları trilyon dolarlık AUM biriktirmiştir. ABD borsasındaki değerin yaklaşık %50'sinin endeks fonları tarafından tutulduğu tahmin edilmektedir.

Kripto piyasalarının gelişmesiyle birlikte, varlık ve strateji tahsisinin geleneksel finans ile yakınsamaya başlaması kuvvetle muhtemeldir. Phuture'un endeks platformu bu sermaye akışından faydalanacak ve kullanıcı dostu tasarımı hem kripto yerlilerini hem de merkezi olmayan finansta tamamen yeni olan kullanıcıları memnun edecek.

Token ekonomisi genişledikçe ve daha çeşitli hale geldikçe, katılımcılar bu farklı sektörlere farklı şekillerde maruz kalmalarını sağlayabilecek ürünler isteyeceklerdir. Sektöre özel endeksler, kıyaslama performansı için planlama noktası olacaktır. Phuture'nin endeks oluşturma araçları, endeks portföyünün pazarla birlikte büyümesine olanak tanıyarak, tanımlandıkça yeni sektörleri kolayca destekler.

Bununla birlikte, token ekonomileri, token sahiplerinin karar verme sürecinde daha aktif bir rol üstlenmesi anlamında geleneksel emsallerinden farklıdır. Bu ideolojiye uygun olarak Phuture, sakladığı tokenlerin yönetimine aktif katılımı destekleyecektir. Ek olarak, Phuture, platform dışı getiri optimize edicilerden yararlanarak fırsat maliyetini en aza indirecek.

Phuture'un tokenomikleri hakkında bilgi

Phuture tokeni, protokolün yönetişimi zorunlu kılabileceği, kullanıcıları ödüllendirebileceği, etkinliği teşvik edebileceği ve sermayeyi artırmak için bir ortam sağlayabileceği ortamdır.

PHTR Fonksiyonları

  • Yönetişim - Stake edilen PHTR sahipleri, Phuture protokolünü geliştirmek için oy kullanma veya yeni fikirler önerme haklarını kullanabilirler.
  • Stake - PHTR hissesi veren kullanıcılar, PHTR'nin getiri üreten bir varyantı olan Enhanced PHTR (ePHTR) alır.
  • Kaleci ve Likidite Ödülleri - PHTR, kritik platform işlevlerini yerine getiren bekçiler tarafından kazanılır ve Phuture endekslerinin likiditesini artırmak için kullanılır.
  • PHTR, platformun aktif kullanıcılarına, protokolde daha fazla etki sahibi olmalarını sağlamak için yayılırken, aktif olmayan kullanıcılar zamanla seyreltilir.

Endeks yatırımcıları, en iyi uygulamayı ve en geniş varlık seçimini sağlayan Ethereum ekosistemindeki en derin likidite kaynaklarından yararlanabilir. Phuture, para basma işlemi sırasında ticaret uygulamasını bir endeks fonunda tutulan likidite miktarından etkin bir şekilde ayırır. Bu, endeks boyutundan bağımsız olarak aynı kullanıcı deneyimini sağlar ve yeni endeksler için hantal likidite alıştırma aşamasını ortadan kaldırır.

Phuture, pasif yatırım stratejileri oluşturmak, kullanıcılara yeni endeksler oluşturmak veya topluluk tarafından oluşturulan mevcut endekslere yatırım yapmak için araçlar sağlayan açık bir tasarım felsefesi sunar. Phuture Index Creator, otomatik sektör takibi ve dinamik ağırlıklandırma metodolojileri dahil olmak üzere bir dizi indeks seçeneğini destekleyebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ