Kripto para piyasası kargaşasının ortasında, Brezilya merkezli tanınmış bir dijital ödeme platformu kripto alanına dalmaya karar verdi.

PicPay, 30 Milyon Kullanıcıya Kripto Ödemelerine İzin Verecek

Kripto para piyasası kargaşasının ortasında, Brezilya merkezli tanınmış bir dijital ödeme platformu kripto alanına dalmaya karar verdi.

Brezilyalı fintech PicPay, 30 milyondan fazla kullanıcı için Bitcoin ticaretinin kapılarını açacak bir strateji geliştiriyor. NeoFeed haber ajansı tarafından hazırlanan bir rapora göre, platform, kripto dünyasına yeni genişleme çabalarının bir parçası olarak yeni bir kripto para birimi değişimi, istikrarlı para birimi ve diğer ürünleri piyasaya sürmeye çalışıyor.

PicPay'in kurucu ortağı ve başkan yardımcısı Anderson Chamon, haber kaynağına özel olarak “PicPay bu dünyaya büyük bir güçle girecek” dedi. “Aksesuar ürün ve çok önemli bir iş kolu olmayacak.”

PicPay Kripto Para Birimlerine Genişliyor

Bu çabalar içindeki ilk plan, uygulama hizmetlerinin müşterilerine dijital varlıkları satın alma, satma ve depolama olanağı sunacak bir kripto para birimi değişimi başlatmaktır. Başlangıçta platform, ABD dolarına sabitlenmiş Paxos stablecoin olan Bitcoin, Ethereum ve USDP ticareti için destek sağlayacak.

Yerel raporlara göre, yeni borsanın Ağustos ayında hayata geçmesi bekleniyor ve bu da Bitcoin ticaretini 30 milyondan fazla Brezilyalı müşteriye açacak. Ticaret listeleri lansman sırasında sınırlı olacak, ancak hedef, listenin 2022'nin sonuna kadar 100'den fazla kripto para birimine genişlemesi.

Kurucu ortağına göre, dijital varlıklarla yapılan ödemeler, Brezilya Merkez Bankası tarafından oluşturulan ödeme sistemi olan PIX'e de entegre edilebilir. Yukarıdaki medya ile yaptığı konuşmada Chamon, bir kullanıcının sahibine ihtiyaç duymadan kripto para birimleri kullanarak bir PIX ödemesi yapabileceğini açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ