Bu yazımızda sizlere PIVX Coin (PIVX) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve PIVX Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

PIVX Coin (PIVX) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi PIVX Coin

Bu yazımızda sizlere PIVX Coin (PIVX) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve PIVX Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

PIVX Coin (PIVX) Nedir?

PIVX, 2016 yılında yaratılan, Proof of Stake (PoS) blok zinciri tabanlı bir kripto para birimidir. Özünde, takas edilebilirlik, işlem gizliliği ve topluluk yönetimine dayanır.

Başlangıçta Zerocoin protokolü üzerine inşa edilen PIVX, düzenli (kamu) stake etme ile birlikte hem özel stake (ek finansal ödüller sunan) içeren iki katmanlı bir modelle stake ödül modeline öncülük etti. İkinci bir katman ana node ağı mevcuttur ve her bir ana node, topluluk yönetişim oylamasına katılmak için 10.000 PIVX token gerektirir.

5 Ocak 2020'den bu yana, Proof of Stake algoritması, Cold Staking gibi yeni özelliklerle birlikte güncellendi (PoS Zaman Protokolü v2).

9 Şubat 2020'de PIVX, yeni gizlilik protokolü planını, yani 2020'nin sonlarında piyasaya sürülmesi planlanan ve şu anda feshedilmiş Zerocoin protokolünün yerini alacak olan Sapling'in özel entegrasyonunu açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ