Piyasalar grafikleri geri alırken Bitcoin piyasa hakimiyeti düşmeye devam ediyor. En iyi kripto para birimi, yatırımcılar altcoinlerle ilgilendikçe piyasa payının sürekli düştüğünü gördü.

Faaliyete geçmesinden bu yana geçen beş yıl boyunca, Ethereum artık dijital varlığın piyasa hakimiyetinin yarısından biraz daha azına sahip. Bu, bitcoin fiyatının hangi yöne gittiğine rağmen Ethereum rallisi gibi altcoinlere dönüşüne işaret ediyor.

Altcoin’ler Yükseliyor

Şimdi, bir kez daha, tüm boğa piyasalarında olduğu gibi, altcoinler de Bitcoin’in etkisinden kopuyor. Boğa rallisi devam ederken, alternatifler kendileri için daha fazla piyasa payı çalmak için sürünüyor. Sadece bu yıl, BTC piyasa hakimiyetinin %30'undan fazlasını kaybetti. Yıla %73 aralığında başlarken, şu anda %44,13 seviyesinde bulunuyor.

BTC, en yüksek piyasa değerine sahip olmaya devam etse de, alternatifler artan sayılar görüyor. Ethereum'un piyasa değeri, varlığın toplam piyasa değerini 400 milyar dolara gönderen başka bir yükseliş eğilimi gördü. Varlığa artan ilgiyi getiren şey ise London Hard Fork'u.

Toplam Piyasa Değeri 2 Trilyon Dolara Ulaştı

Kripto paraların toplam piyasa değeri, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,4 trilyon dolardan düştüğünde üç ay önce ciddi bir düşüş yaşadı. Piyasa genelinde kripto para fiyatlarındaki geri dönüş, piyasa değerinin toparlandığını gördü. Düşüşten bu yana ilk kez 2 trilyon doları aştı ve şimdi göstergeler piyasanın rekor kırma yolunda olabileceğini gösteriyor. Kripto piyasa değerindeki toparlanma, şimdi piyasaya olan ilginin yeniden arttığını gördü.

Bitcoin ve altcoinler, son birkaç hafta içinde ralli yaparak 2 trilyon dolarlık bir kırılmaya yol açtı. Daha fazla proje, yatırımcılarının ilgisini artırıyor. Cardano ve Ethereum gibi projeler pazarda akılda kalmaya devam ediyor. Ağlarını en uygun hale getirmeye olan bağlılıkları, piyasaya olan inancın sürmesini sağlıyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

BTC'nin piyasa hakimiyeti, altcoinlerin en iyi kriptoya olanlardan tamamen bağımsız olma yolunda olduğunu gösteriyor. Kripto para birimleri fiyatları tarihsel olarak her zaman Bitcoin’in arkasında toplandı. Ama görünen o ki o devir kapanıyor.

Yakında, bazı altcoinler, onları neredeyse eşit bir zemine oturtmak için Bitcoin’den yeterli piyasa payı almış olacak. Bu, BTC'nin hangi yöne baktığından bağımsız olarak, piyasa hakimiyeti yüksek olan bu alt'ların fiyatlarının da piyasanın yönünü belirleyeceği anlamına gelecektir.

Bu nedenle “altcoin mevsimi” piyasada popüler bir deyimdir. Altcoinler en iyi kripto para biriminden her piyasa payı aldığında, piyasa altcoin fiyatlarında bir ralli görür. Aynı zamanda, alt’lar büyük kazançlar kaydederken, Bitcoin fiyatı durgun olabilir veya hatta düşüş eğilimi yaşayabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ