Ethereum (ETH) aşırı alım bölgesinde olmasına rağmen, yükseliş momentumu fiyatını 440 dolara kadar çıkarabilir

Piyasa Analisti Edward Moya: Boğa Momentumu Devam Ederse Ethereum (ETH) Fiyatı Bu Seviyeleri Görebilir

Ethereum (ETH) aşırı alım bölgesinde olmasına rağmen, yükseliş momentumu fiyatını 440 dolara kadar çıkarabilir

Ethereum (ETH) şimdiye kadar bu yıl yüzde 140'lık göz kamaştırıcı bir artış gösterdi. Bazı pazar analistleri, en büyük altcoinin geri çekilmesinden kaynaklandığından emin olsa da, Oanda Corp.'dan Edward Moya, bu rallinin büyük bir engelle karşılaşmadan önce önemli ölçüde uzayabileceğine inanıyor.

440 $ Mümkün

Moya, devam eden yükseliş momentumunun ETH fiyatını 440 $ seviyesine kadar yükseltebileceğini tahmin ediyor. Ethereum’un, ICO'nun çılgınlığının kaybolmaya başladığı Haziran 2018'den bu yana bu kadar yüksek fiyatlar görmediğini belirtmek gerekir.

"Eğer yükseliş momentumu kontrolden çıkarsa, Ethereum muhtemelen 2018'de görülen rekor seviyenin orta noktası olan 400-440 dolarlık bölgede güçlü bir direnç bulacak."

Durum buysa, Ethereum büyük olasılıkla son zamanlarda sadece yüzde 61'e gerileyen Bitcoin (BTC) hakimiyetini yitirmeye devam edecek.

Bununla birlikte, Skew verilerine göre ETH, bu yıl BTC fiyatının yüzde üçüne bile ulaşmadı.

Dahası, ikinci en büyük kripto para birimi şu anda ciddi bir şekilde aşırı alım yapıyor, bu da fiyat düzeltmesinin bu noktada mantıklı olacağı anlamına geliyor.

Spekülatif Satın Almanın Ötesinde

Ethereum’un yılın ilk aylarında pump hareketi eğilimi dışında, bu ivmeyi tam olarak neyin tetiklediğini tam olarak bilmiyoruz. Başlangıçta Ocak ayı için planlanan Ethereum 2.0'ın lansmanı Haziran ayına kadar gerçekleşmeyecek.

 Ethereum, büyüyen merkezsiz finans ekosistemi nedeniyle sonunda rönesans anına sahip olabilir. DeFi uygulamalarında kilitlenen ETH'nin toplam değeri Şubat ayı başında 1 milyar dolara ulaştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ