Popüler kripto para traderı Keith Wareing, Bitcoin (BTC) traderlarını piyasada oluşan kritik bir düşüş senaryosu konusunda uyardı.

Popüler kripto para traderı Keith Wareing, Bitcoin (BTC) traderlarını piyasada oluşan kritik bir düşüş senaryosu konusunda uyardı.

Trader, Bitcoin'i bu ayın başlarında ters bir kap ve işleme deseni içinde gördü, bir fiyat dalgası sırasında oluşan bir düşüş yapısı ve ardından bir istikrar dönemi bu. Teknik tasarım tipik olarak fiyatın önceki düşüşün boyutu kadar düşmesine yol açar.

Bitcoin, daha sonra seanslarda aşağı yönlü geri dönmeden önce Nisan ortasında 65.000 $'a ulaştı. Kripto para birimi, fiyatları art arda 30.000 doların üzerinde tutmaya çalıştıktan sonra 22 Haziran'da 28.800 dolara kadar düştü. Bunu başarılı bir şekilde yaptı, ancak 35.000-36.000 $ aralığında nispeten daha yüksek satış baskısı ile karşı karşıya kaldıktan sonra yükseliş yönünün tersine çevrilme momentumunu genişletmede yetersiz kaldı.

Sert bir düşüş mü bekleniyor?

Modelintutamaç kısmı tükenmek üzereymiş gibi göründü ve Wareing'in Bitcoin fiyatının 3-4 hafta daha yapının içinde dalgalanacağını söylemesine neden oldu. Bundan sonra, kripto para birimi daha da düşerek 24.000 dolara ulaşabilir.

Riskli varlıklar genelinde olumsuz görünüm

Bitcoin için düşüş uyarıları, küresel düzenleyicilerin kripto para birimi sektörüne yönelik baskılarını artırmasının ardından son haftalarda ivme kazandı. Örneğin, Çin'de merkez bankası, 2018'de Pekin'in kripto para ticaretini kısıtlamasının ardından hayatta kalan birkaç kripto endüstrisinden biri olan madencilik de dahil olmak üzere kripto ile ilgili her türlü faaliyeti etkin bir şekilde yasakladı.

Bu arada, hacim olarak dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance, genişleyen kripto operasyonları nedeniyle Birleşik Krallık, Tayland, Kanada, Japonya ve Cayman Adaları'ndaki düzenleyicilerin baskısı altına girdi.

İngiltere'nin Mali Davranış Otoritesi, geçen ay Binance'i düzenlenmiş finansal faaliyetlerden yasakladı. Bu, Barclays, Faster Payments ve Santander'i bankacılık müşterilerinin Binance'e erişmesini engellemeye sevk etti.

BTC/USD için teklifler de küresel ekonomiyle ilgili artan endişeler üzerine geleneksel piyasaların yanı sıra düştü.

Pictet Asset Management'ın kıdemli yatırım yöneticisi Shaniel Ramjee, 10 yıllık ABD Hazine bonosunun getirilerinin düşmesinin ardından, "Kurul genelinde riskli varlıkları satan ve devlet tahvillerinin daha güvenli getirilerini satın alan insanlarla bir varlık tahsisi değişikliği görüyoruz" dedi. Şubat 2021'den bu yana ilk kez Perşembe günü %1,276'ya kadar düştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ