Ethereum Classic %33 arttığından ve BTC haftalık en yüksek seviyeye ulaştığından, kripto piyasa değeri neredeyse 1 trilyon dolara kadar çıktı.

Ethereum Classic %33 arttığından ve BTC haftalık en yüksek seviyeye ulaştığından, kripto piyasa değeri neredeyse 1 trilyon dolara kadar çıktı.

Bitcoin, dünkü küçük geri çekilmeden sonra tırmanmaya devam etti ve yeni bir haftalık en yüksek seviyeyi işaretlemek için 21.500 doların üzerine çıktı. ETH aylık bir zirve ve Solana, Polkadot, MATIC, BNB'den diğer önemli artışlar grafiği çiziyor.

Bitcoin 21 Bin Doların Üzerinde Oturuyor

Son yedi gün, birincil kripto para birimi için iyi gitmiyordu. Varlık daha önce 22.000 dolardan reddedildi ve yavaş yavaş değer kaybediyordu.

Durum hafta ortasında ABD'nin yeni TÜFE rakamlarını (başka bir rekor) açıklamasıyla daha da kötüleşti. Bitcoin anında volatilite ile tepki verdi ve 19.000 doların altına düştü ve haftalık en düşük seviyesine geriledi.

Ancak kısa bir süre sonra toparlanmaya başladı ve birkaç gün sonra 20.000 dolarlık kapıyı çalmaya başladı. Birkaç deneme aldı ama sonunda imrenilen seviyeyi geri aldı ve tırmanmaya devam etti.

Dün 21.000 dolarda durdurulduktan sonra boğalar olay yerine geri döndü ve BTC'yi bu hattın kuzeyine itti. Şu an itibariyle, Bitcoin yeni bir haftalık en yüksek grafiği çizdikten sonra 21.500 doların biraz üzerinde duruyor.

BTCUSD. Kaynak: TradingView

ETH, Alt'ların Koşusuna Öncülük Ediyor

Yukarıda bahsedildiği gibi, alternatif dijital paralar günlük bir sahnede yeşilin içindedir. Ethereum, bir günde %14'lük devasa bir artışla başı çekiyor. ETH, saat önce 1.400 doların üzerine çıktı ve bu da yeni bir aylık en yüksek seviyeydi.

Benzer fiyat artışları Solana, Polkadot, MATIC ve Avalanche'da da görülmektedir. Bütün bunlar çift haneli rakamlarla yükseldi. Sonuç olarak, SOL 40 doların üzerinde, DOT 7 doların kuzeyinde, MATIC 0,8 dolara yakın ve AVAX 22 dolardan işlem görüyor.

BNB, Ripple, Cardano, Dogecoin, Shiba Inu, Tron, LEO ve Litecoin de daha büyük sermayeli altlardan yeşilde iyi durumda.

Ethereum Classic, günlük ölçekte %33 artışla alt ve orta büyüklükteki altcoinlerin en iyi performans gösterenleri arasında yer alıyor. ETC şu anda 20$'a yakın işlem görüyor.

Diğer birçok alt borsa kayda değer kazançlar elde ederken, kripto piyasa değeri günde 60 milyar doları aştı ve gıpta ile bakılan 1 trilyon dolar seviyesinin yakınında bulunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ