Bugün, kripto piyasası için bir kan banyosu yaşandı. Bitcoin'in son 10.000 dolarlık alanı reddetmesi, en büyük altcoinlerin en düşük seviyeye inmesine neden oldu. Bu durum birçoğunda % 10 veya daha fazla kayba yol açtı.

Piyasa Düşerken Bu Altcoinler İçin Satın Alma Fırsatı Doğdu

Bugün, kripto piyasası için bir kan banyosu yaşandı. Bitcoin'in son 10.000 dolarlık alanı reddetmesi, en büyük altcoinlerin en düşük seviyeye inmesine neden oldu. Bu durum birçoğunda  % 10 veya daha fazla kayba yol açtı.

Bu yoğun selloff, 2020 boyunca inanılmaz derecede yükselen fiyat hareketi gören seçkin birkaç altcoin için birincil satın alma fırsatı olabilir, bugünkü düşüş, yükseliş trendlerini geçersiz kılacak kadar yakın bir yerde değil.

Son düşüş için bir analist 2016 ve 2017'de görülen boğa koşularında görülen benzer fiyat hareketinin benzer alım fırsatları sağladığını ve kripto pazarının hala sıkı bir şekilde yükseldiğini belirtti.

Kripto Pazarı Yoğun Selloff Yapıyor, Ama Bu Altcoinler Eğilimi Altlıyor

Bitcoin bir anda 8.500 dolarlık alana düştü. Bu selloff, kripto para biriminin son 10.000 $ 'lık reddinin bir sonucu olarak ortaya çıktı, bu reddin ardından 9,500 $' lık güçlü desteği geçtikten ve kaynama noktasına ulaştıktan sonra yavaş yavaş düştü.

Doğal olarak, bu, çoğu büyük altcoinin benzer şekilde yoğun bir satış baskısı görmesine yol açtı, çoğu kripto, satın alma basıncı çözülmeye başladığında son kazanımlarını kesti.

Yazım sırasında, Ethereum, XRP ve Bitcoin Cash, yaklaşık % 9 oranında işlem görürken, Litecoin, EOS ve BNB % 12'nin üzerinde düştü.

Sadece iki büyük kripto para birimi bu düşüş eğilimini kaldırabildi, Tezos ve Chainlink her ikisi de son 24 saat içinde kazançlar kaydederek sırasıyla % 3.3 ve % 5.4 oranında işlem gördü.

Chainlink ve Tezos Daha da Tırmanabilir

Popüler bir kripto analisti ve Amsterdam Menkul Kıymetler Borsası'ndaki eski bir yatırımcı olan Crypto Michaël, 2016 ve 2017'de görülen yükselişlerin ilk aşamalarında benzer olayların görüldüğünü belirterek bu konuda bir tweet attı ve şöyle dedi:

“LINK ve XTZ bu pazarın gücüne bir örnek veriyor. 2016/2017 boyunca çeşitli geri çekmeler yapıldı, ardından güçlü bir sıçrama meydana geldi. ETH / BTC bile şimdi güç gösteriyor. Boğa piyasalarında düşüşü satın almak için bazı fırsatlar var. Bu iki koinde fırsatı kaçrmamak lazım.”

Devam eden satışlar, devam eden boğa piyasasını geçersiz kılmak için yeterli gözükmediği için, kripto piyasası sıçramaya başladığında piyasadaki en güçlü altcoinlerin parabolik yolculuklarına devam etmesi mümkün.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ