Boğaların güç kaybetmeye devam etmesiyle Bitcoin'in bir kez daha 7.000 $ seviyesinin altına düşmesi muhtemel.

CoinStats verilerine göre, Bitcoin (BTC) fiyatı 7.200 $ seviyesine geriledi, ayılar satış baskısını artırmaya devam ediyor.


Kripto para analisti NebraskanGooner, fraktal analiziyle ilgili bir güncelleme daha sundu, BTC fiyatının kısa bir süre için "bir miktar düşüş" yaşamasını beklediğini iddia etti. Geçtiğimiz hafta, Bitcoin menzile bağlı kaldı, bu da başka bir geçici hareketin dalgalanmada olabileceği anlamına geliyor.

Ancak, NebraskanGooner, kripto para daha az volatil olma eğiliminde olduğundan BTC'nin 2014 fraktalını yakından takip etmesini beklemiyor. Dolayısıyla, yüksek oranda beklenen düşüşün çift haneli bölgede gerçekleşmesi muhtemel değil.

BTC fiyatı 5.500 $ seviyesine düşse bile, bazı kripto yatırımcıları son golden crossu (Bitcoin'in 50 günlük MA'sının 100 günlük MA'yı geçmesi) teslim etmemek için iyi bir neden olarak görüyor. Mayıs 2020'de Bitcoin halving etkinliğine girerken büyük kazançlar elde etmeyi bekliyorlar.

Bununla birlikte, haftalık grafikte tahmin gücü çok sınırlı olan altın çaprazı gerçekleşti. Şu an itibariyle, Bitcoin boğalarının iktidara gelmesi için düşüş kanalından ayrılması gerekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ