En büyük kripto borsa platformu olan Binance, dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenleyici sorunlar yaşıyor.

Son gelişmelere bakıldığında, şirketin bu sorunları kontrol altına almak ve ele almak için önlemler aldığı bildiriliyor. Bunu söyledikten sonra Binance, eski bir çalışanının borsayı “piyasa manipülasyonu” ile suçladığı haberlerde yine gündemde.

Eski bir çalışan olduğunu iddia eden 'RealFulltimeApe' takma adlı bir Twitter kullanıcısı, şimdi silinen bir tweet'te Binance'i eleştirdi ve şunları söyledi:

“Eski bir Binance Büyük Veri Mühendisi (Avrupa) olarak size şunu söyleyebilirim: Dolandırılıyorsunuz. Binance sürekli olarak karşı ticaret yapıyor ve sizi tasfiye ediyor. Binance, büyük likit seviyelerine genel bir bakış tutar ve bunları kâr için kasıtlı olarak artırır ve düşürür. Yakında kanıt sağlayacağım."

Söz konusu Twitter kullanıcısı, borsada eski bir “büyük veri mühendisi” olduğunu ve “yakında kanıt sunacağını” iddia etti. Ancak, yukarıda belirtilen tweet ile birlikte herhangi bir kanıt paylaşmadı. Pekala, Twitter hesabını devre dışı bıraktığı için bu suçlamaları doğrulamanın bir yolu yok, muhtemelen Binance çıkarlarını bu tür “temelsiz” iddialara karşı korumak için yasal işlem başlatma hakkını iddia ettikten sonra bu hamleyi yaptı. Ayrıca, borsa bu konudaki pozisyonunu açıkladı.

Aleyhimize yapılan piyasa manipülasyonu iddialarını öğrendikten sonra, bu kritik konuyla ilgili pozisyonumuzu netleştirmek istiyoruz.

Binance hiçbir zaman kullanıcılarımıza karşı alım satım yapmadı veya piyasayı manipüle etmedi ve asla da etmeyeceğiz.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Ayrıca, aynı Twitter dizisinde bahsedilen başka bir tweette de “Binance, müşteri deneyimine ve ticaret bütünlüğüne büyük önem veriyor. Sektörümüz düzenleyicilerle ilişkileri güçlendirdikçe, Binance çalışanlarının kimliğine bürünme dahil olmak üzere daha az FUD satıcısı ve kötü niyetli kişi bekliyoruz” açıklamalarına yer verildi.

Burada, Binance'in geçmişte Forbes Media LLC'ye ve iki gazetecisine, Binance'i ABD düzenleyicilerini “kasıtlı olarak” aldatmakla suçladıkları için hakaret davası açtığını belirtmek yerinde olacaktır. Binance daha sonra Forbes'a karşı açtığı davadan vazgeçmişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ