Altcoin BNB, temel ölçümlerin hafta sonunda karışık sinyaller göndermesi nedeniyle zorlu bir senaryoyla karşı karşıya.

Piyasadaki Belirsizliğin Ortasında Altcoin BNB İçin Ayı Sinyalleri Geliyor

Altcoin BNB, temel ölçümlerin hafta sonunda karışık sinyaller göndermesi nedeniyle zorlu bir senaryoyla karşı karşıya. Piyasa yapısı düşüş eğilimli görünüyor ve vadeli işlemler piyasası Açık Faizde önemli bir düşüş kaydediyor.

Altcoin BNB için Yeni Bir Yörünge

Temmuz ayı boyunca kripto piyasası Ripple Labs'ın yasal zaferine odaklanarak Bitcoin'in (BTC) fiyat hareketini etkiledi ve Binance Coin'i (BNB) 250 doların üzerine çıkardı. Bununla birlikte, son BTC fiyat dalgalanmaları ve yaklaşan Fed kararı, boğaların 245 $ bariyerini aşma kabiliyetini engelliyor.

245 Dolarlık Direnç İkilemi

BNB için H4 piyasa yapısı trendi, 260$'dan düşüşün ardından daha düşük en düşük ve daha düşük en yüksek seviyelere tanık olduktan sonra düşüşe geçti. Yükselişe geçmek için boğaların son zamanların en düşük seviyesi olan 247 doları aşması gerekiyor. Ancak, inatçı 245 dolarlık direnç 17 Temmuz Pazartesi gününden bu yana daha fazla yükselişi engelliyor. BTC son kayıplarını telafi etmekte zorlanırsa, 245 dolarlık barikat devam edebilir. Tersine, 245 doların üzerinde bir kapanış ve ardından 247 dolarla daha düşük olan yüksek seviyenin temizlenmesi, BNB'nin 250 dolar eşiğini bir kez daha hedeflemesinin önünü açabilir.

Teknik Göstergelerden Karışık Sinyaller

Göreceli Güç Endeksi (RSI) nötr bölgeye yakın seyrederek alış ve satış baskısı arasında eşit bir denge olduğunu gösteriyor ve fiyat yönünü belirsiz bırakıyor. Ayrıca, Chaikin Para Akışı (CMF) düşüş kaydederek sermaye girişlerinde bir azalmaya işaret etti.

Açık Pozisyon Oranı ve Fiyat Pivotu

Coinalyze'in 1 saatlik grafiğinde, Açık Pozisyon (OI) oranları 450 milyon dolardan 360 milyon dolar civarına düşerek vadeli işlemler piyasasında talebin azaldığına işaret ederken, BNB 17 Temmuz'dan bu yana 240 - 245 dolar arasında konsolide oluyor. OI ve Kümülatif Hacim Deltası (CVD) stabilize oldu ve 245$'da bir kırılmaya veya reddedilmeye yol açabilecek potansiyel bir fiyat pivotuna işaret ediyor.

Kısa Pozisyon Likidasyonu ve Duyarlılık

BNB son 24 saat içinde, uzun pozisyonlar için 10.000 $'a kıyasla 39.000 $ değerinde daha fazla kısa pozisyon likidasyonuna tanık oldu ve bu da hafif bir yükseliş eğilimine işaret ediyor.

Dikkatli Olun ve BTC Fiyat Hareketlerini İzleyin

 Çeşitli ölçümlerden gelen karışık sinyallerle, bir hamle yapmadan önce dikkatli olmak çok önemlidir. BTC'nin fiyat hareketlerini izlemek de belirsiz piyasada gezinmek için değerli bilgiler sağlayacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ