Coinshares dijital varlık yönetimi şirketi, geçen hafta kurumsal dijital varlık yatırım ürünlerinde önemli bir ekşi akışın kaydedildiğini bildirdi.

Piyasalar Konsolide Olurken Milyar Dolarlık Kurumlar Parayı Ethereum , Polygon

Coinshares dijital varlık yönetimi şirketi, geçen hafta kurumsal dijital varlık yatırım ürünlerinde önemli bir ekşi akışın kaydedildiğini bildirdi.

Yatırımcılar, yatırım seçenekleri olarak Polygon (MATIC) ve Ethereum'u (ETH) tercih ederek temkinli hareket ederken, Bitcoin haftalık çıkışlarda 10,9 milyon dolar kaydediyor.

Avrupa'nın en büyük dijital varlık yatırım ve ticaret grubu Coinshares, bu yıl kripto para birimi kurumsal yatırımcılarının mevcut durumunu ve karar alma süreçlerini vurgulayan raporlar paylaştı.

"Dijital Varlık Fon Akışları Haftalık Raporu" başlıklı bir raporda, Coinshares'ten gelen yeni veriler, geçen hafta bazı kurumsal dijital varlık yatırım ürünlerinde küçük bir çıkış kaydedildiğini ortaya koyuyor.

Söz konusu ürünler, kripto piyasasındaki mevcut oynaklığın bir sonucu olarak çıkışı kaydediyor olabilir. Öte yandan, piyasadaki diğer bazı altcoinler aynı dönemde önemli girişler kaydediyordu.

Dijital varlık yönetimi firması, raporunda görüldüğü gibi, "Dijital varlık yatırım ürünlerinde, yukarı yönlü beklentileri önemli ölçüde aşan bir haftalık makro verilerin ardından geçen hafta toplam 7 milyon ABD Doları tutarında küçük çıkışlar gördü."

Ayrıca Coinshares, kripto para birimi yatırımcılarının yatırım seçimlerinde daha temkinli davrandıklarını kabul ediyor. Büyük kurumsal yatırımcılar Ethereum (ETH) ve Polygon'a (MATIC) daha fazla ilgi gösteriyor. Geçen hafta itibariyle, her iki altcoine de yatırım önemli ölçüde yüksekti.

Yatırımcılar, geçen hafta 5,1 milyon ABD doları girişe sahip Ethereum gibi belirli madeni paraların iyi performans göstermesiyle bu yıl daha seçici görünüyor.10 altcoin, geçen hafta toplam 4,8 milyon ABD dolarına ulaşan giriş gördü.

Coinshare'ler raporda kabul edilmektedir. Geçen hafta toplam Bitcoin çıkışı sayısı olarak 10.9 milyon dolar kaydedildi. Kripto para piyasasında, kurumsal yatırımcılar bariz nedenlerden dolayı en önemli figürlerden bazılarıdır. Kurumsal oyuncuların, perakende tüccarların aksine çok daha uzun süre ellerinde tuttukları ve daha büyük miktarda varlığı güvence altına aldıkları bilinmektedir.

kurumsal yatırımcılar, kripto para piyasasında çok fazla ağırlık taşır. Her iki varlık da artık piyasanın en büyük oyuncuları tarafından tercih edildiğinden, Ethereum ve Polygon'un bu yıl harika bir performans sergilemesi beklenebilir.

Coinshares'in belirlediği küçük çıkışlar, ABD Merkez Bankası'nın faiz oranlarındaki artışın sonucu olabilir.

Bitcoin yatırımcıları, ne yazık ki, piyasadaki uzun ve kısa Bitcoin pozisyonları geçen hafta çıkışlar kaydettiği için çubuğun kısa ucunu tuttu. Bitcoin'in toplam çıkışları, diğer bazı altcoinlerden önemli ölçüde daha yüksektir. Coinshares raporunda, geçtiğimiz hafta Bitcoin ürünlerinden 10.9 milyon dolarlık şaşırtıcı bir miktarın aktığı gözlemlendi.

Odak noktası, toplam 10,9 milyon ABD doları tutarında çıkış gören Bitcoin'di, ancak kısa vadeli bitcoin yatırım ürünlerinden toplam 3,5 milyon ABD doları tutarında çıkışlar da oldu. Çok varlıklı yatırım ürünlerinde geçen hafta toplam 2,4 milyon ABD doları tutarında çıkış görüldü ve bu, art arda 11. hafta çıkışını temsil ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ