Kripto para alanındaki dalgalı seyir devam ediyor.

Kripto para alanındaki dalgalı seyir devam ediyor. Piyasalarda ise özellikle enerji fiyatlarındaki yükselişle bir deprem havası yaşanıyor. Bu yazımızdaki gidişata dayalı olarak Bitcoin ve kripto para piyasasını yorumlamaya çalışacağız.

Gündemde en çok konuştuğumuz konu Rusya’nın Ukrayna’yı işgali. Diğer bir konu ise bu işgalin ardından Rusya’ya uygulanan yaptırımlar. Ancak geldiğimiz noktanın enerji fiyatlarında artışa neden olması sebebiyle hiç iç açıcı olmadığını belirtelim.

ABD’nin yaptırımları son derece sertleşirken kripto para piyasasında inişli ve çıkışlı seyirlerin devam ettiğini görüyoruz. Bitcoin’de geçen hafta 30 bin dolar seviyeleri dillerde dolaşırken yeniden 49 bin dolarların üstünün görülmesi herkesi şaşırttı adeta.

İleri- geri hareketler elbette al sat yapanlar için kazançlı bir duruma işaret ediyor. Ancak piyasadaki buhranlı havanın şimdilik geçmesi de pek mümkün görünmüyor.

Piyasalardaki deprem havasının daha ne kadar süreceği bilinmiyor. Bu belirsizlik kripto para piyasasını destekleyecek gibi duruyor. Zira tarihsel süreci içerisinde kripto para piyasası özellikle krizlerden ve belirsizliklerden çok beslendi.

Belirsizlikler geçse de kripto para piyasası kendine münhas hareketlerini sürdürecek gibi duruyor. Bekleyip göreceğiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ