Mt Gox, müşterilere 150.000 BTC serbest bırakma planıyla başka bir Bitcoin çöküşünü etkileyebilir.

Piyasaya Bağlı 150.000 BTC ile Mt Gox, Bitcoin Fiyatlarını Etkiler Mi?

Mt Gox, müşterilere 150.000 BTC serbest bırakma planıyla başka bir Bitcoin çöküşünü etkileyebilir.

Bitcoin bazı kazançlar elde etmeyi başardı ve bir boğa koşusunun eşiğinde görünüyor.

Bitcoin fiyatı, özellikle Mt Gox'un piyasayı 150.000 BTC ile doldurması gereken planlarla, kolayca başka bir çöküşe girebileceği hassas bir aşamada. Bitcoin fiyatı, ATH'sinden yüzde 50'den fazla düştükten sonra direnç seviyelerine karşı savaşarak yavaş yavaş toparlanıyor. Şu anda 21.600 dolar civarında işlem gören piyasa değerine göre en büyük kripto varlığı, son 24 saatte yüzde 5'ten fazla kazandı.

Japon kripto borsası Mt Gox, müşterilere Bitcoin ödemeleri yapma planlarını açıkladı. Bununla birlikte, kripto borsası birkaç yıldır kriptoyu müşterilere göndermeyi planlıyor. Başlangıçta plan 2018'de onaylandı ve daha sonra 2021'de onaylandı. Ancak müşteriler başlangıçta planlandığı gibi 850.000 Bitcoin almayacak. Mt Gox 150.000 Bitcoin göndermeyi planlasa da, zincir üstü ölçümlere göre şirketin döviz rezervinde 137.890 BTC var. Mevcut işlem fiyatıyla, göndereceği toplam Bitcoin Mt Gox'un değeri 3,2 milyar doların üzerinde.

Mt Gox Satış Baskısını ve Bitcoin Satışını Artıracak

Piyasada böyle bir miktarla, zaten zayıf olan BTC boğaları üzerinde artan baskı olacaktır. Alıcıların yüzde 50'si kriptolarını elinde tutsa bile, büyük bir satış olasılığı yüksek. Kripto para birimi geri tepiyor ve artıyor gibi görünse de, hızlı bir şekilde tersine dönecek bir vızıltı olabilir. Mt Gox basitçe Bitcoin'i boşa gönderiyor olabilir. Kripto, daha fazla iniş ve çıkışlardan geçerek, Boşluğun orta noktasına 19,065 dolardan geri dönebilir. Sonunda, BTC yaklaşık 11.898 dolara düşebilir.

Bitcoin fiyatının ivme kazanmasıyla birlikte birçok altcoin de ralliye katıldı. Şu anda dijital varlık, 200 haftalık Basit Hareketli Ortalamayı (SMA) yeniden test ediyor. Bu, tarihsel olarak her Bitcoin döngüsünün dibini işaretlemiş olsa da, fiyat bu kırılmada tarih yarattı. Seviyenin altında toplam dört haftalık mum kapanışı üretti.

Mevcut olaylar, rallinin 200 haftalık SMA'yı delip geçebileceği yönündeki spekülasyonları artırdı. Spekülasyonlar ayrıca 25.000 $ seviyesini etiketleyebileceğini söylüyor. Bununla birlikte, BTC'nin 25.000 doları tekrar ziyaret edebilmesi için 23.480 dolarlık orta direnç seviyesine ulaşması gerekiyor.

Birçoğu Bitcoin varlıklarını satmak için baskı altında kalsa bile, bazı yatırımcılar kripto para birimini daha fazla biriktirmeye devam edecek. Boğa yatırımcıları, kripto para birimlerinin piyasaya yatırım yapmak için en düşük seviyelerinde olduğu bu gibi zamanları yakalar.

Son zamanlarda, Bloomberg'de kıdemli bir emtia stratejisti olan Mike McGlone, Bitcoin'in tarihteki en büyük boğa koşusuna öncülük edebileceğini söyledi. McGlone, BTC'nin yılın ikinci yarısında bir sonraki boğa koşusunu tetikleyebileceğini söyledi.

Bitcoin, 2H'ye başlamak için nispeten indirimli bir fiyatla tarihin en büyük boğa piyasalarından biri olabilir. Veya kripto, #crudeoil gibi gereksiz hale getirilme sürecinde başarısız bir deney olabilir. Önyargımız, Bitcoin'in benimsenmesinin yükselmeye devam etmesi daha olasıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ