Bitcoin'in stok akışa modelinin takma isimli yaratıcısı PlanB, Bitcoin'in bir proof of concept modelinden ana akım bir finansal varlığa olan yolculuğunu açıkladı.

PlanB’den Çarpıcı Bitcoin Açıklaması

Bitcoin'in stok akışa modelinin takma isimli yaratıcısı PlanB, Bitcoin'in bir proof of concept modelinden ana akım bir finansal varlığa olan yolculuğunu açıkladı.

Kripto analisti ve Twitter kişiliği PlanB, son zamanlarda Bitcoin'in son on yılda varlığın yolculuğunu yeniden ele geçirmesiyle ciddi bir iş olduğunu söyledi.

"Bu şey artık bir oyuncak değil," diyen PlanB, Peter McCormack'a 1 Mayıs podcast bölümünde. "Belki de artık bir varlık değil." diyor.

PlanB, arzına kıyasla Bitcoin'in büyümesi için bir konsept yarattı

PlanB, stok-akış modeli için kripto alanının çevresinde bilinir. Model, Bitcoin'in blok ödülünü veya mevcut enflasyonu ve olayları yarıya indirerek bunları varlığın fiyatına dahil ederek dikkate alıyor.

Bu verilere göre PlanB, Bitcoin için gelecekteki birkaç fiyat hedefi çizdi ve sonuçta varlığın potansiyel olarak 1 milyon dolarlık bir fiyat etiketi için potansiyelini gösterdi.

PlanB, 27 Nisan'lık bir blog gönderisinde modelinin güncellenmiş bir versiyonunu yayınladı ve zaman bileşenini çıkarırken denklemin altın ve gümüşünü yaptı.

Bitcoin bir oyuncak olarak başladı

Yaklaşık 11 yıl önce başlangıcına atıfta bulunan PlanB, Bitcoin'in bir eşler arası dijital para sistemi için bir kavram kanıtı veya PoC olarak yolculuğuna başladığını söyledi.

PlanB, manzara daha sonra değişmesine rağmen, Bitcoin'in ilk iki yılında 1 milyon dolarlık piyasa değeri olmadığını belirtti. "Sonra geçiş geldi," dedi. "Bu bir oyuncak, büyülü internet parası, dolar paritesine gitti."

Analist, Bitcoin'in yıllar boyunca fiyat ve kullanım yolculuğunu, kimliği bir ödeme caddesinden altına benzer bir duruma geçerek finansal varlık olarak mevcut konumuna açıkladı.

PlanB, tam olarak neleri içerebileceğine dair herhangi bir spekülasyon sunmamayı seçmesine rağmen, başka bir geçiş olasılığından bahsetti. Analist ve podcast sunucusu da bir saatlik podcast bölümündeki diğer kavramlar ve konseptlerle dolu.

 Bitcoin'in hızla yarılanmaya yaklaşmasıyla, zaman önümüzdeki günlerde kripto para durumunun nasıl değişeceğini anlatacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ