Bitcoin'e hisse senedi-akış oranını uygulamakla bilinen bir kripto analisti, önde gelen kripto para biriminin 2020 yarılanmasıyaklaşırken gelen birkaç rüzgârla karşı karşıya olduğunu söylüyor.

PlanB Uyardı: Yarılanma Öncesi Bitcoin Bu Gelişme İle Karşı Karşıya

Bitcoin'e hisse senedi-akış oranını uygulamakla bilinen bir kripto analisti, önde gelen kripto para biriminin 2020 yarılanması yaklaşırken gelen birkaç rüzgârla karşı karşıya olduğunu söylüyor.

Yaklaşık dört yılda bir gerçekleşen yarılanma, bu Mayıs ayının yarısında pazara yeni BTC tedarikini azaltacak.

PlanB olarak bilinen ünlü analist, Bitcoin'in tedarik planının BTC'nin fiyatıyla güçlü bir şekilde bağlantılı olduğunu söylüyor. Piyasaya isabet eden yeni arz miktarına karşı bir varlığın dolaşımdaki arzını izleyen BTC'ye ilk stok-akış modelini uyguladı. Genellikle altın ve değerli metallerin fiyatını izlemek için kullanılan PlanB, oranın Bitcoin'in geçmiş fiyat hareketleriyle güçlü bir şekilde ilişkili olduğunu ve BTC'nin on yıl içinde 1.000.000 dolara ulaşacağını gösteriyor.

Ancak ufukta yarılanma ile, PlanB şimdi Bitcoin'in ABD'de düzenleyici belirsizlik, kripto bilgisayar korsanlarından büyük BTC satışları ve görünüşte hiç bitmeyen kripto borsası MtGox sorunu da dahil olmak üzere üstesinden gelinecek bir dizi sorunu olduğunu söylüyor.

“2020 Bitcoin yarılanması kolay bir sürüş olmayacak:

- ABD / Mnuchin: acımasız anti-btc yasaları

- Craig Wright: yasal ve patent FUD

- Hackler: 2016 yarılanması (DAO, Bitfinex)

- MtGox ve PlusToken satış anlatıları

- Madenci ölüm sarmalı ve vadeli işlemler FUD

- Forklar

Stok akış şüphecileri, Bitcoin türevlerinin ortaya çıkmasının Bitcoin'in bu sefer yükselmesini engelleyebileceğini söylüyor. Ayrıca, Bitcoin'in geçmişte sadece iki yarılanma yaşadığını ve Bitcoin'in fiyatı üzerindeki etkilerini doğrulamak için çok az veri olduğunu belirtti.

Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin de stok akış modelinin hayranı değil. Bitcoin'in fiyatını koronavirüs gibi küresel olaylara bağlamayı içeren “kripto sonrası rasyonelleştirilmiş” analizinin kripto kültürünün bir parçası olduğunu söylüyor.

Korku, belirsizlik ve şüpheye rağmen PlanB, modelinin Bitcoin'in fiyatının olması gerektiği yerde olduğunu gösterdiğini söylüyor. Bitcoin'in stok-akış oranını yürüyen sarhoşla benzetiyor ve BTC'nin fiyatı, BTC'nin öngörülen fiyatından daha yüksek ve daha düşük sallanabilse de, çok fazla kalamaz ve her zaman aynı çizgide kalabilir.

 Stok-akış modelinin nasıl devam ettiğini görmek çok uzun sürmeyecek. PlanB, Bitcoin'in 2021'in sonunda 100.000 dolara ulaşmasını beklediğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ