Latin Amerika’nın ana kripto konferansında Hugo Cuevas, kripto ödemelerinin daha popüler olduğunu ve dolayısıyla 2019’u ilginç bir yıl olarak nitelendirdiğini belirtti.

Platinum Network CEO

Platinum Network CEO'su Hugo Cuevas para transferi alanında uzman bir kişilik. LinkedIn sayfasınde şu bilgiler yer alıyor:

“ABD, Avrupa, Latin Amerika ve Afrika’daki Para Transferi, Havale ve Sınır Ötesi Ödemeler Endüstrisinde bir dizi finansal kuruluş için danışman. Kurulan şirketlerin yanı sıra, fintech firmalarına, blok zinciri bazlı projeler, yenilikçi finansal hizmetler, dernekler ve ticaret gruplarına danışmanlık hizmeti veriyor. ”

Bu Aralık ayındaki LaBitConf etkinliği sırasında Cuevas, bu yıl kripto paralarda özellikle de Bitcoin, XRP, XLM’de daha fazla yerleşim gerçekleştirildiğini gözlemledi.

Kripto Ödemeleri: 2019 Çok İlginçti

Hugo Cuevas, bu yıl 12-13 Aralık tarihlerinde Uruguay'da gerçekleşen kripto para birimleri ve blok zinciri odaklı LaBitConf Latin Amerika konferansı sırasında, Hugo Cuevas, 2019'un şirketler arasında giderek daha fazla kripto oturumu yapıldığı için çok ilginç olduğunu söyledi.

Özellikle, para bağlamında Bitcoin, XRP ve Stellar’ın XLM adını verdi.

Bankaların bu yeni eğilimi anlamak için çok yavaş olduklarını da ekledi. Cuevas, bankaların para transferleri yaptığında işlemlerin günler aldığını, ancak kripto paraların daha hızlı ve daha ucuz bu transferleri gerçekleştirdiğini vurgulayarak,  bu nüansların kripto para ile ödeme yapan şirketler ve XRP'yi havale için kullananlar için çok önemli olduğunu ifade ediyor

LaBitConf 2019

LaBitConf kripto endüstrisindeki en iyi şirketleri ve yaklaşık yirmi ülkeden büyük oyuncuları bir araya getiriyor. Etkinliğe bu yıl birçok tanınmış endüstri uzmanı ve temsilcisi katıldı.

Konferansın web sitesine göre, aralarında Andreas M. Antonopoulos, Blockstream'den Adam Black, kripto yatırımcısı Max Keizer, ShapeShift CEO'su Erik Voorhees, Bitcoin geliştiricisi Jimmy Song katılımcılar arasında yer aldı. Panel podcaster sunucusu Peter McCormack tarafından yönetildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ