LatticeX ekosisteminin geliştirilmesini kolaylaştıran projelerin inkübe edilmesi için yeni nesil bir finansal altyapı olan LatticeX Vakfı, bugün 200 milyon dolarlık hibe programının başlatıldığını duyurdu.

PlatON Ekosistem Ağı LatticeX Foundation 200 Milyon Dolarlık Hibe Programı Başlattı

LatticeX ekosisteminin geliştirilmesini kolaylaştıran projelerin inkübe edilmesi için yeni nesil bir finansal altyapı olan LatticeX Vakfı, bugün 200 milyon dolarlık hibe programının başlatıldığını duyurdu.

Hibeler, gizliliği koruyan hesaplamaya ve LatticeX sistemine odaklanan tüm projelere finansman ve destek sağlayacaktır. Ekosistemdeki en iyi proje olan PlatON, LatticeX'in yeni nesil internet ekosistemleri kurması için temel oluşturan dağıtılmış bir finansal altyapıdır.

Hibe duyuruları, PlatON'un topluluk gelişimi konusunda yeni bir adım attığını göstermektedir. İlk aşamada, PlatON altyapı ve kalkınma topluluğunun gelişimini desteklemek için toplam 10 milyon dolar olacak.

2019 yılının sonunda Singapur'da kurulan LatticeX Vakfı, Singapur'daki hükümeti, düzenleyicileri, hukuk firmalarını ve akademik enstitüleri destekleyen iletişim ve paylaşım mekanizmaları ile LatticeX ekosistemine dayalı tam uyum ve iç kontrol sistemleri oluşturmaya kendini adamıştır.

Platon

Dağıtılmış altyapılar, üst düzey uygulamalar ve destek araçlarından oluşan PlatON, blockchain ve gizliliği koruyan hesaplama gibi temel teknolojilerin geliştirilmesine odaklanmaktadır. Ağ, tamamen dağıtılmış bir bilgi işlem birlikte çalışma sistemi oluşturmaya ve veri egemenliğini korumak üzerine veri sahipliği ticaretini kolaylaştırmaya adanmıştır.

Karmaşık bilgi işlem sayesinde, PlatON, kullanıcıların veri egemenliğini savunuyor, veri gizliliğini koruyor ve veri alışverişinin değerini fark ediyor.

Birinci Aşama

10 milyon dolarlık hibe ödülü olan ilk aşama, LatticeX konseptleriyle ilgili umut verici projeleri inkübe edecek; ölçeklenebilirlik, gizliliği koruyan hesaplama, araçlar, testler, güvenlik, kriptografi, eğitim, topluluk, PlatON için iyileştirme önerileri ve yarı zamanlı geliştiriciler dahil ancak bunlarla sınırlı değildir.

 Fonlama tutarları, proje değerine göre yapılan değerlendirmeden sonra 2000 $ ila 20,000 $ arasında değişecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ