Bu yazımızda sizlere Playcent (PCNT) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve PCNT Token hakkında detaylı bilgileri sunmaya çalışacağız.

Playcent (PCNT) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi PCNT Coin

Bu yazımızda sizlere Playcent (PCNT) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve PCNT Token hakkında detaylı bilgileri sunmaya çalışacağız.

Playcent (PCNT) Nedir?

TikTok'u ve popüler "remix" kültürünü hiç duydunuz mu? “Remix” kültürü, mevcut video ve ses kliplerini remiksleyen kullanıcılara atıfta bulunur. Bu tür bir kültür, işletmeyi milyarlarca kullanıcıya dönüştürdü. Playcent, mini uygulamalar, oyunlar ve memleri yeniden düzenlenebilir bir şekilde yaparak bir adım daha ileri gitmeyi umuyor. Playcent, etkileşimli uygulamalar ve oyunlar için oluşturulmuş, blok zinciri tabanlı, kullanıcı tarafından oluşturulan bir içerik platformudur. Remix aracı, herkesin bağımsız geliştiriciler tarafından oluşturulan çeşitli şablonlara dayalı etkileşimli oyunlar, mini uygulamalar ve mem'ler oluşturmasına olanak tanır. Playcent uygulamaları, dakikalar içinde oluşturulabilen ve ardından internette her yerde paylaşılabilen "tam yığın uygulamalardır"! Uygulamaları Gumroad, OnlyFans, Wix, Rarible ve Cameo gibi benzer şeyler yapabilecek.

Potansiyel nedir?

Playcent'in ilk odak noktası hiper gündelik oyunlar ve mini uygulamalar olacak. Hyper Casual oyunlarının oynaması son derece kolay ve mobil oyun sektöründe 65 milyar dolarlık pazar payının 2 milyar dolarından fazlasını ele geçirdiler. Ayrıca oyunların çoğu 4-12 aylık geliştirme süresi ve oyun başına 15-150 bin$'lık bir geliştirme süresi gerektirir. Böylece Playcent, Hyper Casual oyunlarının maliyetini ve geliştirme süresini azaltarak pazara nüfuz edebilecek. Hyper Casual oyunlarının yanı sıra Playcent, bir gün popüler oyunlar ve uygulamalar yaratmayı da umuyor!

Peki Playcent nasıl çalışır?

Playcent şu anda beta aşamasındadır ve 20'den fazla şablona sahiptir. Şablonlar, centlere güç sağlayacak temel web uygulamaları olarak hizmet eder. Böylece bir geliştirici, etkileşimli oyunlar, memler ve uygulamalar içeren her tür web uygulaması için şablonlar oluşturabilecektir. Bir şablon oluştururken, geliştiriciler hangi değerleri özelleştirmek istediklerini tanımlayabilir ve ayrıca teknik olmayan kullanıcılar için bile kolay kullanımlı bir platform oluşturmak için Playcent platform teknolojisinden yararlanabilir.

Playcent, ekosisteme katkıda bulunmaya yardımcı olacak birkaç kullanıcıdan oluşur. Bunlar, uygulamalarını güçlendiren şablonlar oluşturacakgeliştiricileri içerir. Ekosistemde hem kullanıcı hem de değer sağlayıcı olacak içerik oluşturucular. İçerik oluşturucular içerik oluşturabilir ve ardından remiksleme yoluyla token ödülleri kazanabilir. Ve elbette, oluşturulan içeriği tüketen ve ardından ödül havuzundan token kazanan kullanıcılar var. Son olarak, içeriklerini tanıtmak için playcent tokenleri satın alacak reklamcılar da var.

Playcent hangi teknolojiyi kullanıyor?

Playcent, Ethereum üzerine kuruludur ve Matic blok zincirinde çalışır. Ekip, platform üzerine inşa edilen çok sayıda geliştirici ve aynı zamanda hızlı bir şekilde bir MVP oluşturma yeteneği nedeniyle 2019'da Ethereum'u kullanmayı seçti. Zaman geçtikçe, Ethereum üzerinde bir blockchain UGC Platformu oluşturmanın, kesinlikle ölçeklenebilirlik açısından en uygun fikir olmayacağı açıktı. Playcent'in arkasındaki ekip, altyapının güvenliğinin yanı sıra yüksek performansı nedeniyle Matic Network'ü seçti.

Girdikleri tüm verileri açıklayacaklar, blok zincirinin doğası gereği şeffaf bir şekilde açıklanacaklar. Playcent ekosistemine katılan tüm oyuncular, tüketiciler ve geliştiriciler verileri görüntüleyebilecek ve bunları pazarlama veya diğer kullanımlar için kullanabilecek. Blok zincirinde depolanan veriler büyük kapasitede olmayacaktır. Ayrıca, blok zincirinde depolanan veriler, önemli faaliyetlerle ilgili veriler olacaktır.

Playcent Tokeni PCNT Nedir?

 Playcent'in PCNT olarak bilinen yerel bir tokeni vardır. PCNT, hem Matic hem de Ethereum zincirlerinde yaşayan temel yardımcı program tokenidir. Token, sistemde bir ödeme para birimi, bahis tokeni ve yönetim tokeni olarak hareket edecektir. PCNT sahipleri ayrıca, tokenlerini stake ederlerse, önemli yönetim oylarına katılırlarsa, oyun oynarlarsa ve ayrıca kullanıcı tarafından oluşturulan içerik inisiyatifleri aracılığıyla ödül talep edebilirler. Öyleyse tam kullanım durumlarının ne olduğundan bahsedelim:

Token sahiplerinin emisyonlar, dağıtım, artı oylar, rezerv fonlarının kontrolü vb. ile ilgili önemli görevlere karar verdiği yönetişim…

  • Playcent'te geliştirilen tüm uygulamalar ve oyunlar için uygulama içi para birimi
  • Abonelikler, varlık pazar yeri işlemleri PCNT jetonu ile ücretlendirilecektir
  • token sahipleri için oyunlara ve diğer premium hizmetlere erken erişim
  • Playcent'te reklam için ödeme
  • Play madenciliği için ödüller

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ