2021 yılının 2. çeyreği ve ademi merkeziyetçi finansın gerçek çağı şimdi başladı. Engebeli arazinin kiralandığını ve DeFi'nin burada kalacağını söylemek güvenlidir.

2021 yılının 2. çeyreği ve ademi merkeziyetçi finansın gerçek çağı şimdi başladı. Engebeli arazinin kiralandığını ve DeFi'nin burada kalacağını söylemek güvenlidir.

Sağlam bir temel oluşturarak, ciddi yatırımcıların merkezi olmayan finans alanına girme zamanı geldi. Ve onlarla birlikte, iyi niyetli finansal ürün ve hizmetlere olan talep artışı da geliyor.

Karmaşık geleneksel yatırım yapıları yakında kripto alanına girmeye başlayacak. İnanılmaz öngörü ile PLETHORIbu talepleri karşılamak için yükseldi ve yakında kripto para biriminin önde gelen ETF Oluşturma ve Ticaret Platformunu başlatacak.

ETF'ler

Borsa yatırım fonları (ETF'ler), belirli bir sektördeki birden çok varlıktan oluşan yatırım fonlarıdır. Değerleri, içinde bulunan varlık grubunun endeks değerinden türetilir. Avantajlar arasında, tek tek projelerin başarısına güvenmek yerine daha düşük ücretler, kişinin portföyünün çeşitlendirilmesi ve bir sektörün gücüne yatırım yapma yeteneği bulunmaktadır.

Dünya çapındaki tüm ETF'lerin şu anki değeri 7,7 trilyon doların üzerindedir ve geleneksel finans piyasaları azalan küresel ekonominin baskısını hissetmeye başladıkça, tüm dünyadaki yatırımcılar dikkatlerini hızla genişleyen ademi merkeziyetçi alternatife çeviriyor. Talepteki bu artış, pazarı, daha önce yalnızca geleneksel finans endüstrisinde var olan daha karmaşık araçların bazılarını barındırma fikrine açtı.

Plethori Platformları

V1 Platformu

Plethori’nin ilk ürünü olan V1 Platformu, yatırımcılara çok çeşitli kripto bazlı borsa yatırım fonlarını (ETF) alma ve satma fırsatı sunacak.

Nasıl çalışacak?

V1 Platformu, her biri farklı kripto para birimi sektörlerinden seçilmiş bir token portföyünden oluşan çeşitli ETF'ler sağlayacaktır, örneğin - NFT'ler, Polkadot projeleri, Katman 2'ler, Sigorta projeleri, Oracle'lar, yüksek pazar payları, düşük piyasa değerleri vb. Mevcut her bir ETF ile ilgili tüm ayrıntılar, platformun lansmanından önce sağlanacaktır.

Kullanıcılar, borsa platformunda Plethori'nin ETF'lerini alıp satabilecekler. Başlangıçta tek pazar ETH olacak ve daha sonra 2021'de bir DOT pazarı entegre edilecek. PLE tokenını tutmak, platforma erişim elde etmenin tek ön koşulu olacak.

Kullanıcı hesabı gerekli değildir. PLE içeren cüzdanınızı bağlamanız yeterlidir ve platformun tüm özelliklerine tam erişim elde edersiniz.

Platform Özellikleri

● Borsa: V1 Platformu, esasen kullanıcıların mevcut çok çeşitli ETF'leri alıp satabilecekleri merkezi olmayan bir borsadır.

Birinin cüzdanını bağladıktan sonra, kullanıcılar şunları yapabilecekler: piyasa siparişleri vermek; limit emirleri vermek; portföylerini görüntülemek; P&L ve ticaret geçmişlerine göz atın; ve tüm favori ETF'lerini yakından takip ederek, her biri için mevcut tüm istatistiksel verilerin tadını çıkarın.

Kullanıcılar ayrıca 1m, 5m, 15m, 30m, 1saat, 4saat, 12saat ve 24saat zaman dilimlerinde listelenen tüm çiftleri grafiklendirebilecekler. Hem Gündüz hem de Gece modlarında kullanılabilen platform, çeşitli grafik araçlarına ve göstergelerine sahip olacak ve kullanıcılar, tercihlerine göre çubukları, çizgileri veya şamdanları seçebilecekler.

 ● Düşük Ücretler: 10 farklı token satın almak için (örneğin) 10 işlem ücreti ödemek yerine, ETF'ler yatırımcıların sadece 1 işlem ücreti karşılığında 10 farklı tokenını tümünü satın almalarına izin verir. Çeşitli ağlarda giderek artan yüksek ücretlerle (herhangi bir isim belirtilmeden!), traderlar genellikle mevcut sermayelerinin aşırı miktarlarını ücretlere ayırmak zorunda kalıyorlar. Plethori’nin ETF yapısı, ağ madencilerinin cüzdanlarında kaybolmak yerine daha fazla paranızın aktif olarak yatırılacağı anlamına gelir.

 ● Çeşitlendirme: ETF'ler, tek bir satın alma ile portföy çeşitlendirmesini kolaylaştırır. ETF'ler, bireysel bir projenin başarısına güvenmek yerine, bir sektör veya endüstri genelinde birden çok token değerini endeksleyerek riski yayarlar.

ETF'ler, herhangi bir güçlü yatırım portföyünün önemli bir bileşenidir. İşlem ücretlerine minimum maruz kalma ile anında çeşitlendirme sağlama yetenekleri, aynı anda sermayeyi serbest bırakırken riskten korunmanın harika bir yoludur.

ETF'leri daha önce hiç olmadığı gibi kriptoya taşıyan Plethori'nin V1 Platformu, bu tür bir inovasyona aç bir pazara benzersiz bir ürün sunuyor. Ve çok iyi düşünülmüş kullanıcı arayüzü ve temiz ve profesyonel tasarımıyla, yatırım yapmak hiçbir zaman Plethori'de olduğundan daha kolay olmamıştı.

V2 Platformu

Plethori'nin V2 Özel Fon Platformu, 2021'in 2. çeyreğinde piyasaya sürülecek. İlk kez, yatırımcılar kendi merkezi olmayan borsa yatırım fonlarını oluşturabilecek ve yönetebilecek. V2 borsasında takas edilebilen bu benzersiz ETF'ler, içerik oluşturuculara yalnızca pasif bir gelir sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda NFT'lerin kilit bir rol oynadığı liderlik panoları ve ödüller yoluyla oyunlaştırma da getirecek.

Nasıl Çalışacak?

V2 Platformu, kullanıcıların kendi benzersiz token portföyleriyle kişiselleştirilmiş ETF'ler oluşturma yeteneği karşılığında teminat yatırmalarına izin verecek. Oluşturulduktan sonra, bu benzersiz ETF'ler yayınlanabilir ve diğer potansiyel yatırımcılar tarafından satın alınabilir hale getirilebilir. Fon oluşturanlar, benzersiz ETF'lerinin satın alınması ve satılmasıyla ilgili tüm işlem ücretlerinin bir yüzdesini kazanacak. ETF'nin performansı ne kadar iyi olursa, fon yöneticisinin sıraladığı lider kurulu o kadar yüksek olur ve diğer kullanıcıların ETF'lerini satın alma olasılığı o kadar artar. Nathan Most, ETF'leri yarattığı için hiçbir zaman telif ücreti almadığı gerçeğini yorumluyor.

"Tanrım, keşke yapsaydım. ETF işinin onda bir temel noktasına sahip olsaydım, inanın bana orada bir yatta yelken açardım. " -

Platform Özellikleri

V2 Platformu, özel yapım ETF'ler oluşturma ve ticaret yapma becerisinin yanı sıra V1 platformuyla aynı zarif özelliklerin tümüne sahiptir.

● Borsa: Plethori’nin V1 Platformunda olduğu gibi, V2 de merkezi olmayan bir borsa görevi görecek. Kullanıcılar, cüzdanlarını Web3 uygulaması aracılığıyla bağladıktan sonra, piyasa emirleri verebilir, emirleri sınırlayabilir ve zarar durdurma belirleyebilir, marj ticareti yapabilir ve kaldıraç ticareti yapabilir, portföylerini görüntüleyebilir ve ticaret geçmişlerini kontrol edebilir.

● ETF Oluşturma: Tüm platform kullanıcıları, kendi özelleştirilmiş ETF'lerini oluşturma ve bunları değiş tokuşa bırakma olanağına sahip olacak. Ethereum veya Polkadot üzerine inşa edilen tüm projeler, boru hattında Cardano ve Bitcoin ile ETF'lere dahil edilmek üzere sunulacak.

● Pasif Gelir: V2 platformunda bir ETF alınıp satıldığında, o ETF'nin yaratıcısı işlem ücretlerinin bir yüzdesini alır. ETF'niz ne kadar popüler olursa, o kadar fazla işlemin gerçekleşmesi muhtemeldir.

● Lider Panoları: En yüksek dereceli ETF'ler ve yaratıcıları V2 lider panolarında gösterilecektir. Fon yöneticileri belirli kilometre taşlarına ulaştıkça NFT'ler "seviye atlama" için ödüllendirilecektir.

NFT Entegrasyonu ve Oyunlaştırma

Plethori’nin V2 Platformu ERC-721 Değiştirilemez tokenları (NFT'ler) entegre edecek ve bu çok önemli bir işlevi - Plethori oyunlaştırmasını üstlenecek.

NFT'ler, Plethori ekosisteminde çeşitli roller oynayacaktır. Yapılacaklar:

● Başarılara ve sıralamalara göre en iyi performans gösteren fon yöneticilerine rozet olarak verilir;

● Platformda ve diğer iş ortağı projelerinin platformlarında fayda sağlayan avantajlar olarak verilir; ve

● Platform içinde değer tutan bir varlık olarak işlem görür.

Çok beklenen V2 platformu Plethori’nin belirleyici ürünü olacak. Özelleştirilmiş kripto para birimi ETF'leri oluşturma fırsatı, sektörde bir ilktir ve Plethori bunu yalnızca erişilebilir değil, aynı zamanda aktif olarak eğlenceli hale getirmenin bir yolunu buldu. Çığır açan bir platform, ödül teşvikleri ve oyunlaştırma ile bu gerçekten heyecanlanacak bir proje.

Plethori Temel Özellikleri:

1. Çapraz Zincir İşlevselliği

Bir çapraz zincir projesi inşa etme ihtiyacı hiç bu kadar önemli olmamıştı. Bunun nedeni, Ethereum gibi ağlar tarafından alınan, alım satım ve yatırım fırsatlarını küçük ölçekli yatırımcılar için görünüşte kârsız hale getirebilecek, karşılanamaz ücretlerin son zamanlarda artmasıdır. Yüksek ağ ücretlerine rağmen Ethereum, ölçeklenebilirliği ve geliştirici doygunluğu nedeniyle DeFi'nin evi olma unvanını koruyor. Eth Layer 2 Optimism, ücret ikilemine bir çözüm sağlar ve Plethori, yeni teknolojiyi ilk kullananlar arasında olacaktır.

Polkadot, öncelikle Ethereum'un üzerine inşa etme amacının yanı sıra, işlem gören DeFi varlıklarının büyük bir kısmının yerel olduğu Ethereum Sanal Makinesi (EVM) aracılığıyla akıllı sözleşme işlevselliği ve uyumluluğa sahip olması nedeniyle seçildi.

Plethori’nin zincirler arası protokolünün en çarpıcı avantajlarından biri, kullanıcılara, işlem ücretlerinde kullanılabilecek ek fonlara yatırım yapma olanağı sağlayan ucuz maliyettir. Zincirler arası protokolü kullanan tekil ağ tıkanıklığının neden olduğu hizmet gecikmesi azaldığından işlevsellik neredeyse optimum seviyede tutulur.

2. Değiştirilemez Tokenlar (NFT'ler)

Oyunlaştırma, Plethori ekosisteminin bir başka önemli temel özelliği olacaktır. Kripto alanındaki rolü son zamanlarda katlanarak büyüdü. ERC-721 entegrasyonu, NFT'lerin, sıralamalarda “seviye atlarken” fon yöneticilerini ödüllendirmek için teslim edilmesini sağlayacaktır.

3. Katman 2 Çözümü

Ethereum, DeFi'nin tartışmasız evidir, ancak ağ ücretlerindeki son keskin artış nedeniyle Plethori, ETH Layer 2 çözümü Optimism'i kullanacak.

4. Fiat Geçidi

Plethori'nin fiat ağ geçidi entegrasyonu, kullanıcıların platform aracılığıyla kripto fonlarına kolayca yatırım yapmalarına olanak tanıyacak, fiat token yatırımlarını kolaylaştıracak ve geleneksel finans dünyasına bir köprü oluşturacak. Bu, platform içinde hızlı ve sorunsuz bir şekilde sağlanacaktır.

Yönetim

PLE Tokenlarıayrıca bir yönetişim belirteci olarak kullanılacak ve topluluğa projenin gelişimini ve ilerlemesini doğrudan etkileme gücü verecek. PLE tokenı sahipleri teklif sunabilecek ve platform kanalında oy kullanabilecektir.

PLE tokenları ayrıca bir yönetişim tokenı olarak kullanılacak ve topluluğa projenin gelişimini ve ilerlemesini doğrudan etkileme gücü verecek. PLE token sahipleri, yönetişim sözleşmeleri tarafından incelenecek ve uygulanacak platform değişiklikleri üzerinde teklifler sunabilecek ve oylama yapabilecek.

Plethori topluluğu, platformdaki kademeli gruplardaki diğer eşit derecede kendini adamış üyelerle iletişim kurabilecek ve ekosistemde değişiklikler koordine edip önerebilecek. Oylama gücünün ekosisteme dahil olma düzeyine bağlı olmasını ve yalnızca büyük miktarda token tutmaya dayanmamasını sağlamak için bir ağırlıklandırma sistemi olacaktır.

Sonuç

Callum Mitchell-Clark, Plethori CCO'su şu yorumda bulundu: “Şimdiye kadar, ademi merkeziyetçi finans dünyası ilkeldi. Daha karmaşık yatırım yapıları artık benimsenmeye hazır. Plethori olarak, ETF'leri kriptoya tek elle getirdiğimiz için bir sonraki dalgaya liderlik etmeyi seçtik. Blok zincirinin güvenilmez değişmezliğini kullanarak, benzeri daha önce hiç var olmayan güvenli bir ETF Oluşturma ve Ticaret Platformu geliştireceğiz. Polkadot ağı üzerine inşa etme konusundaki stratejik karar, bize neredeyse sınırsız ölçeklenebilirlik sağlayacak ve bize birden fazla blok zincirindeki belirteçlere erişim sağlayacak. Platformumuz aracılığıyla kanıtlanmış ve çok başarılı bir yatırım yapısı sağlayacağız. Ve bunu tamamen kullanılmayan bir pazara sunacağız. "

Plethori hakkında daha fazla bilgi edinmek için Plethori.com adresini ziyaret edin.

Twitter: https://twitter.com/plethori

Telegram: https://t.me/plethori

Medium: https://medium.com/plethori

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ