Bu yazımızda sizlere POA Network Coin (POA) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve POA Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

POA Network Coin (POA) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi POA Coin

Bu yazımızda sizlere POA Network Coin (POA) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve POA Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

POA Network Coin (POA) Nedir?

POA (Proof-of-Authority) Ağı, bir grup güvenilir doğrulayıcı tarafından güvence altına alınan özerk bir ağdır. Ağdaki tüm doğrulayıcılar, Amerika Birleşik Devletleri'nin yürürlükteki yasalarına göre onaylanmış noterlerdir. Blok üretiminde her doğrulayıcı eşit ağırlığa sahiptir.

Doğrulayıcının ağda stake yapması gerekmez, ancak kimliğinin doğrulanması gerekir. Blok ödülleri karşılığında ağın güvenliğini sağlamak için bu kimliği stake ederek, bir doğrulayıcı, kötü niyetli hareket etmekten veya diğer doğrulayıcılarla işbirliği yapmaktan caydırılır. Zincir içi yönetişim yerinde olduğunda, kötü niyetli aktörler kaldırılabilir ve değiştirilebilir.

POA Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) güvenilir bir törenle başladı. Tören Ustası, ilk 12 doğrulayıcıya 12 anahtar dağıttı. Bu ilk doğrulayıcıların tümü lisanslı ABD Noterleriydi (bu, tüm POA Ağı doğrulayıcıları için bir gerekliliktir). Tüm doğrulayıcı bilgileri herkese açıktır ve Validators DApp aracılığıyla çapraz referans için kullanılabilir. POA tokeni (POA), ekosistemdeki uygulamalar ve hizmetlerle etkileşim için ücret ödemek için kullanılır.

Proje ayrıca, açık kaynaklı bir kaşif olan BlockScout, çok zincirli bir varlık transfer çözümü olan TokenBridge ve sabit bir kripto para tabanlı ağ olan xDai Ağı da dahil olmak üzere ekosistem genelinde birlikte çalışabilirliği, altyapıyı ve şeffaflığı geliştirmek için ürünler ve araçlar geliştiriyor.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ