Başlangıçta 2023'te güçlü kazançlar sergileyen bir kripto para birimi olan Polygon (MATIC), son zamanlarda düşüş eğilimi göstererek daha önceki ilerlemesini sildi.

Poligon, 2023 Kazançlarının Kaybolmasıyla Ayı Eğilimiyle Karşı Karşıya: Teknik Analiz

Başlangıçta 2023'te güçlü kazançlar sergileyen bir kripto para birimi olan Polygon (MATIC), son zamanlarda düşüş eğilimi göstererek daha önceki ilerlemesini sildi. Duyarlılıktaki bu değişim, yatırımcıların madalyonun gelecekteki yörüngesini sorgulamasına neden oldu. Teknik analiz, Polygon'un mevcut durumunu etkileyen kritik faktörlere ışık tutuyor.

Polygon'un Roller Coaster Yolculuğu

Polygon'un yolculuğu, kripto piyasasının değişken doğasını yansıtan iniş ve çıkışlarla işaretlendi. İlk yükselişlere rağmen Polygon, 2,8 dolar civarında bir dirençle karşılaştı ve önemli bir engel anlamına gelen çift tepe formasyonu oluşturdu. Bu yatay direncin aşılamaması aşağı yönlü bir spiral başlattı.

Alçalan bir üçgen formasyonunun oluşması Polygon'un beklentilerini daha da azalttı. Ölçülü bir düşüş hareketinin eşlik ettiği bu formasyon, 0,4$'a kadar bir düşüşle sonuçlandı. Kripto para piyasası 2023'ün başlarında toparlanırken, Polygon'un 1,4 doların üzerine yeniden yükselişi kısa sürdü ve kazançları hızla azaldı.

Ayı Eğiliminin Teknik Sinyalleri

Şu an itibariyle Polygon, gelecekteki yörüngesini belirleyen iki temel teknik faktörle birlikte düşüş eğilimine girmiş durumda. Bunlardan ilki, grafikte görülen düşüş eğilim çizgisinin kırılmasıdır ki bu, aşağı yönlü momentumu tersine çevirmek için çok önemli bir adımdır. Bu tersine dönüşü desteklemek için Polygon'un ilerlemesini engelleyen bir dizi düşük tepe noktasının da üstesinden gelmesi gerekiyor.

Bir diğer önemli nokta ise kripto para biriminin ABD doları karşısında paritenin üzerinde işlem yapabilmesi. Bu seviyeye ulaşılması ve bu seviyenin korunması, ilginin yeniden artmasını sağlayabilir ve potansiyel yukarı yönlü hareketlerin önünü açabilir.

Polygon için Önemli Bir Dönemeç

Polygon'un son yolculuğu, kripto para piyasasının sürekli değişen dinamiklerini örnekliyor. Madeni para 2023 kazançlarını ve düşüş formasyonlarının gölgesini silmekle uğraşırken, bir sonraki hamleleri çok önemli olacak. Direnç seviyelerinin aşılması, yükseliş trendlerinin yeniden oluşturulması ve temel teknik bariyerlerin aşılması, Polygon'un momentumunu ve yatırımcı güvenini yeniden kazanmasının yolunu açabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ