Polygon (MATIC) artık Kore borsası Upbit'te listeleniyor ve altcoinin fiyatını yüzde 25 artırıyor.

 Polygon (MATIC) artık Kore borsası Upbit'te listeleniyor ve altcoinin fiyatını yüzde 25 artırıyor. Ağın günlük işlem hacmi, spam işlemleriyle mücadele etmek için artan gaz ücretlerinin ardından yüzde 50'nin üzerinde düştü.

Güney Kore'nin günlük 7 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştiren en büyük kripto borsası Upbit, şimdi ticaret için Polygon belirteci MATIC'i listeledi. Koreli yatırımcılar, minimum depozito 10 MATIC ile artık MATIC satın almak, satmak ve transfer etmek için borsayı kullanabilirler.

Haberle birlikte MATIC, verilerimize göre yazma zamanında 1,54 dolardan işlem görerek yüzde 25 yükseldi. Tokenler şimdi, borsa listelemesinin ardından önemli ölçüde destek alan birçok kişiyi taklit ediyor. Upbit'in de ticarete başladığı Solana ve NuCypher sırasıyla yüzde 5,8 ve yüzde 678 arttı. Coinbase'de listelenen diğerleri, Haziran ve Ağustos arasında çift ve hatta üç haneli kazançlar gördü. Örneğin Harvest Finance, Coinbase listelemesinin ardından Temmuz ayında yüzde 127 arttı.

Son başarısının yanı sıra, Polygon da bu ayı aktif adresi Ethereum'dan kısa bir süre daha iyi performans gösterdiği için kutladı. Ancak son haberler, Ethereum ölçeklendirme çözümünün zaferini gölgeledi. Yaklaşık bir hafta önce, ağın kurucu ortağı Sandeep Nailwal, spam işlemleriyle mücadele etmek için işlem ücretlerini artırmayı önerdi. Bundan sonra ağ, zincir üzerindeki aktivitesinde keskin bir düşüş gördü. Günlük ortalama işlem hacmi 6 milyondan 3 milyona düşerek yüzde 50'nin üzerine çıktı.

Poligon, Artan Ücretlere Rağmen Üstün Hükümdar

Bununla birlikte, geçen hafta, Polygon cüzdanlarının sayısı büyük ölçüde arttı ve kabaca 97,7 milyon cüzdana ulaştı. Artış, Polygon ve Binance Smart Chain (BSC) cüzdanları arasındaki farkı yaklaşık 695.000 azalttı.

Ek olarak, 2. katman ölçeklendirme çözümü, Arbitrum ve Optimism gibi diğer Ethereum köprülerine kıyasla kilitli toplam değer (TVL) açısından hala üst sıralarda yer alıyor. Bununla birlikte, ağın TVL'si geçen hafta yüzde 8,3 düşüşle 4,46 milyar dolara geriledi. Düşüş, Eylül ayından itibaren merkezi olmayan borsaların (DEX'ler) TVL'sindeki önemli düşüşe bağlandı.

Bununla birlikte, günlük işlemlerdeki son düşüşe rağmen MATIC yatırımcıları yükselişini sürdürüyor. Altcoin, daha büyük piyasa rallisi nedeniyle Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,62 doları kaydetti. Ancak bu Ekim ayında kripto para, bu sabahki duyuruya kadar 1,2 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

Ağ faydasını güçlendiren yeni gelişmeler, yatırımcıların iyimserliğini karşılayabilir. Son zamanlarda, Polygon stüdyoları, Polygon'un oyun ve geliştirme kolu Unicly (UNIC) ile ortaklık kurdu. İkincisi, değiştirilemez tokenleri (NFT'ler) birleştiren, parçalara ayıran ve takas eden bir protokoldür. Ortaklığın, UNIC ödülleriyle teşvik etmenin yanı sıra, Poligon yerel NFT projelerini beyaz listeye alması bekleniyor.

NFT hizmet katmanı, Ethereum'un abartılı gaz ücretlerinin acı noktasını da çözebilir. Bu tür katmanlar, NFT'lerin artan popülaritesi nedeniyle yüksek sosyal beklenti ile de ilişkilidir. Unicly, bu nedenle, MATIC'in fiyatını daha da artırabilir. Verilerimize göre, altcoin haftalık olarak ve bir ayda sırasıyla yüzde 20,7 ve yüzde 17,1 arttı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ