100 faktörlü başarılı DOT yeniden değerlendirmesinin ardından, ilk Polkadot yatırımcıları yaklaşık % 2.000'lik bir ROI'den yararlanır.

Polkadot

100 faktörlü başarılı DOT yeniden değerlendirmesinin ardından, ilk Polkadot yatırımcıları yaklaşık % 2.000'lik bir ROI'den yararlanıyor.

Polkadot hızla üst sıralara çıktı ve en büyük kripto para birimi projelerinden biri oldu. Yerel tokenı DOT, yakın zamanda 1: 100 oranında belirtildi. Etkinlikten sonra, ilk Polkadot yatırımcıları yaklaşık % 2.000 yatırım getirisinden yararlanabiliyor.

Bu, en son şirket gelişmeleri, ana ağ lansman haberleri ve birkaç önemli kripto para birimi borsasındaki DOT listelerinin ardından mümkün hale geldi.

Polkadot’un Tarihi ve Misyonu

Orijinal Polkadot teknik raporu Ekim 2016'da gün yüzüne çıkmış olsa da, projenin ilk kripto para teklifi (ICO) yoluyla fon topladığı yıl 2017 idi. Dr. Gavin Wood ve Peter Czaban, Polkadot ağının araştırma ve geliştirmesini destekleyen, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Web3 Vakfı'nı kurduktan sonra gerçekleşti.

Vakıf, Ekim 2017'de oldukça başarılı bir ICO gerçekleştirdi ve 10.000.000 DOT token arzının % 50'sini satarak 140 milyon doları aştı. Toplanan fonların yarısından fazlasının kaybedilmesine yol açan bazı talihsiz olaylara rağmen, Polkadot dayandı. Şirket, biri 2019'da diğeri 2020 yazında olmak üzere iki özel satış gerçekleştirdi.

Substrate blockchain çerçevesinin üzerine inşa edilen tüm Polkadot tabanlı zincirler ve uygulamalar, diğer Substrat tabanlı zincirlerle işlem yapabilir ve veri aktarabilir. Başka bir deyişle, Polkadot ağı, onu kullanan tüm ağlar için birlikte çalışabilirlik ve ölçeklenebilirlik sağlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ