Reddit forumlarında bir Poloneix kullanıcısının yayınladığı gayri resmi bir reddite göre Poloniex borsasında, açık emirler iptal edildiğinde kullanıcı hesabına o emirdeki miktarlar geri yansımamakta. Bahsi geçen kullanıcı şunları yazmış;

"Herhangi bir açık emrimi iptal ettiğimde, o bakiyenin karşılığı olan orijinal USDT değeri geri getirilmez. Genellikle, amaçlanan satın alma değeri toplamına döndürülür ve her şey yolunda giderse, bugün bir siparişimi iptal ettiğimde "Tahmini mülk değeri" (MEVDUAT VE ÇEKİMLER) sekmesi giderek küçülür ve asla orijinaline geri dönmez."

Bu reddit sonrasında Poloniex bugün resmi Twitter hesabı yoluyla şu sözleri söyledi:,


“Hesap bakiyelerine geri yatırılmayan iptal edilen siparişlerin raporlarını araştırıyoruz.”

Yayınlanan reddit konusundan bu yana birçok reddit kullanıcısı, hesap bakiyelerinin uygun seviyeye getirildiğini söyleyerek yanıtladı.

Daha fazlası

Diğer redditorlar, yanlış veya negatif tutarlar yansıtan hesap bakiyeleri şikayet etmeye devam etmekteler.

"Birkaç dakika önce marjin hesabım patladı. Pozisyonlarım kâr ediyor ve yine de bireysel olarak hesabımda tutarı gösteriyor ancak aniden "Zorla Tasfiye" ve %16'lık bir marjin uyarısı görüyorum. Neyse ki, pozisyonlarımdan hiçbiri tasfiye edilmedi, ancak marjın oranı çok düşük olmasından dolayı bunlardan hiçbirini etkili bir şekilde yönetemedim. Daha önce marjin sistemi ile benzer sorunlar yaşadım ve (Poloneix) kendilerini haklı gösterdiler, ancak bu çok rahatsız edici. Umarım sadece bir sistem sorunu yaşıyoruzdur ve herşey yoluna girecektir. "

Poloniex de, bu soruna doğru dengeleri sağlamaya çalıştıklarını ve tüm zorunlu tasfiyeleri duraklatacağını belirterek yanıt verdi:

Müşteri  Hizmetleri

Neredeyse tüm kripto para borsaları önemli derecede büyümekte olan ağrılarla karşı karşıya iken, kullanıcılar Poloniex'in müşteri hizmetleri konularında yaklaşık bir yıldır şikayetçi. Bir çok kişi, gönderiği ticketlara yanıt almak için 158 günün üzerinde beklediğini iddia ederek, cevapl verilmemesinden şikayetçi durumda.

Başka bir kullanıcı durumu şu şekilde dile getirmiş;

"Çekilme doğrulamasını 3 ay bekliyorum !! Bu çılgınca!! Bir avukat tutmak zorunda mıyım? Kendi parama erişemiyorum! "

Bu makalenin yazarı, para çekim işlemleri yaparken kendi şahsı adına bir ayı aşan gecikmeler yaşadı. En yüksek doğrulama düzeyine sahip olan ve 2FA kullanan bu yazar yaşadığı olumsuzluk karşısında yardım talep ettiği sayısız ticketa rağmen destek alamadı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ