Popüler kripto para borsası Poloniex, kullanıcılarının şifrelerini sosyal medyadaki bir sızıntıya karşı sıfırlamaları tavsiyesinde bulunduktan birkaç gün sonra herhangi bir veri sızıntısına maruz kalmadığını açıkladı.

Poloniex Bazı Kullanıcıların Parolalarını Sıfırladıktan Sonra Veri Sızıntısı Olduğu İddiasını Reddetti

Kripto para borsasının yayınladığı bir duyuruda Poloniex kullanıcılarının sızdırılmış e-posta adreslerini ve şifrelerini içerdiğini iddia eden mikroblog platformunun yayınından sonra borsa bu haftanın başında kullanıcılarının yaklaşık % 1'ine e-posta gönderdiğini açıklamıştı.

O sıralar sızıntı içindeki neredeyse tüm e-posta adreslerinin Poloniex müşterilerine ait olmadığı, ancak yine de onunla ilişkili hesapların kendilerini güvence altına alma adına şifrelerinin değiştirilmesi tavsiyesi yapıldığı ifade edilmişti.

Poloniex’in duyurusunda, sızdırılan verilerin Poloniex'ten kaynaklanmadığı açıklandı ve şöyle denildi:

Doğrulamak için Poloniex kaynaklı hiçbir bilgi veya veri sızıntısı olmadı ve eylemlerimiz harici bir tehdide hızlı bir tepki verdi.

Poloniex önceliğinin kullanıcılarının güvenliğini sağlamak olduğunu açıkladı. Poloniex, kullanıcı parolalarını hiçbir zaman düz metin olarak saklamıyor. Sızıntıyı araştırdıktan sonra, listelenen şifrelerin yaklaşık % 90'ının zaten hacklenen veritabanlarının şifreleri olduğu anlaşıldı.

Yapılan araştırmada sızan e-posta adreslerinin % 5'inden azı Poloniex hesaplarıyla ilişkilendirildi. 

Poloniex geçen yılın sonlarına doğru Circle'dan ayrıldı ve TRON Vakfı CEO'su Justin Sun'un yatırım yaptığını söylediği bağımsız bir şirket oldu. Ticaret hacmi büyürken, veriler kullanıcıların platformdan fonlarını çektiğini gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ