Poloniex ve Bitstamp BCC'yi desteklemeyecek

Aslına bakarsanız Poloniex daha önce Bitcoin Cash (BCC)’yi desteklemeyeceğini açıklamıştı. Firmalardan gelen duyurular ile, Coinbase’den sonra Bitstamp’da çatallaşma durumunda yeni çıkabilecek Bitcoin Cash’i desteklememe kararı aldı ve bunu resmi olarak duyurdu.

Bilindiği üzere 1 Ağustos’da bir protokol güncellemesi yaşanabilir ve bu durum ile birlikte Bitcoin’de bir çatallaşma (fork) oluşabilir. Bu çatallaşma sonucunda ikiye ayrılma durumunda, yerini alacak olan BCC, çoğu borsa tarafından destek almayı başaramadı.

Öncelikli olarak Poloniex, sonrasında Coinbase, şimdi de Bitstamp BCC’yi desteklemeyeceklerini resmi olarak duyurmuş oldular. Bütün firmalar bu duyurunun altında, 1 Ağutos günü Bitcoin alım ve satım işlemlerin geçici olarak durdurulacağını ve kısa bir süreliğine Bitcoin cüzdanlarına erişimde kısıtlamalar yapacaklarını belirtiyorlar.

İsteyen kullanıcılar, Bitcoin Cash’e ulaşmak için bu firmalar haricinde bir platforma taşılamarı gerektiğini de hatırlatan firmalar, bu süreç içerisinde yapılabilecek hatalı işlemlerin kullanıcıları zor durumda bırakabileceklerini ve sahip olduğu Bitcoin’leri kaybetme ihtimali olduğunun üstünde de çok duruyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ