Kripto borsası Poloniex, platformunda KYC olamdan anlık kayıtlar sunacağını açıkladı. Daha önce Circle'a ait olan Poloniex, ABD pazarından çıktı.

Poloniex Borsası KYC Olmadan Kayıtlar Sunacağını Duyurdu

Kripto borsası Poloniex, platformunda KYC olamdan anlık kayıtlar sunacağını açıkladı. Daha önce Circle'a ait olan Poloniex, ABD pazarından çıktı.

Poloniex borsası, tüm yeni kullanıcıların platformda kaydolabileceğini ve seviye 1 hesabındaki sadece bir e-posta adresini ve şifreyi kullanarak işlem yapabileceğini açıkladı. Borsa ayrıca, birkaç ay içinde mevcut doğrulanmamış hesapları serbest bırakacak ve seviye 1'e yükseltecek.

Seviye 1 hesap, günlük 10.000 $ para çekme ile sınırsız para yatırma işlemine izin veriyor.

Geçenlerde attığı twette borsadaki en büyük paydaşlardan biri olduğunu açıklayan Justin Sun, “Poloniex hesabını ne kadar hızlı alabilirsin? 20 saniye? ”Borsaya göre, Seviye 1 hesapları para yatırma işlemlerinde sınırsız alım satım, sınırsız mevduat ve günlük 10.000 $ para yatırmana imkan verecek. Ancak, seviye 2 hesaplarında kimlik doğrulaması gerekiyor.

Poloniex Yasal Sorunlara Maruz Kalabilir

KYC kaydını hariç tutma kararı, dünyadaki düzenleyiciler için uygun olmayabilir. Daha önce, kripto ile ilgili üç işletme, müşterilerini KYC aracılığıyla tanımlamaları için zorunlu hale getirecek olan AB düzenlemeleri nedeniyle kapanma kararı almıştı. FATF yönergeleri ayrıca, herhangi bir hizmet sunmadan önce müşterileri hakkında bilgi toplamaları için borsaları da içine alıyor. Dünyanın her yerindeki düzenleyiciler kripto borsalarında daha fazla gözetim yapmak için baskı yapıyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ