Popüler kripto para birimi borsası Poloniex, kısa süre önce DigiByte'ı delist etmeye karar verdi. Haber, DigiByte'nin kurucusunun borsa ve Tron’u ağır bir şekilde eleştirmesinden sonra geldi.

Poloniex Kayıtsız Kalmadı: Ağır Eleştiriler Sonrası Bu Altcoin Delist Ediliyor

Popüler kripto para birimi borsası Poloniex, kısa süre önce DigiByte'ı delist etmeye karar verdi. Haber, DigiByte'nin kurucusunun borsa ve Tron’u ağır bir şekilde eleştirmesinden sonra geldi.

Poloniex DigiByte'ı Delist Ediyor

Kripto para borsası Poloniex'in resmi bir açıklamasına göre, DigiByte yakında platformundan kaldırılacak. İlginçtir ki, “dikkatlice incelendikten sonra” ifadesi, DigiByte için “listeleme standardımıza uygun değil.” ifadesine dönüşüyor.

Poloniex konuyla ilgili daha fazla açıklama yapmadıysa da, topluluğun çoğu, DigiByte’nin kurucusu Jared Tate’in önceki yorumlarıyla ilişkilendirdi. Delisten sadece birkaç saat önce Tate, kripto para birimi borsasını ağır bir şekilde eleştirmiş ve borsa için “sirk” ifadesini  kullanmıştı. Ayrıca, Tron’un Poloniex’in operasyonuna katıldığı iddiasıyla ilgili olarak borsanın şu anda TRX’in “shill fabrikası” olduğunu vurgulamıştı.

Jared Tate’in Poloniex ve Tron’a karşı patlaması, borsanın önceki sahibi Circle ile ilgili gelen haberlerden dolayı olabilir. Blog yazısında, Circle, müşterilerin fonlarını platformundan çekmemeleri halinde ücrete tabi olacağını açıkladı. Ayrıca, 16 Aralık'tan sonra, eğer fonlar hala geri çekilmezse, yönetime devredilebilir.

Jared Tate Binance ve Tron’a Karşı

Jared Tate’in Twitter’dan paylaştığı görüşlerisinin aslında bir geçmişi var. Yani yeni değil. Daha açık olarak, Binance CEO’su  Changpeng Zhao ile TRON CEO’su Justin Sun'a karşı vokal hale geldi.

Eylül ayında, Tate’in DigiByte’ı listelemek için Binance ile pazarlık yaptığı bildirilmişti. Ancak ona göre, borsa listelemeyi tamamlamak için 300.000 $ ve tüm DGB’lerin% 3’ünü istemişti. Tate, “Bu, DigiByte gibi tamamen merkezi olmayan bir blok zincirle mümkün değil” vurgusunu yapmıştı.

Daha yakın bir zamanda, Tate, hem CZ hem de Justin Sun'a karşı ağır eleştirilerde bulunmuştu. Bu sefer sözleriyle daha da etkileyici ve açık bir şekilde onlar için “bir sürü dolandırıcı” ifadesini kullanıyor.

 Bu saldırının Justin Sun’ın Tron’unun “merkezi” doğasına karşı başlatıldığı bildirildi. Tate'e göre, Binance, Tron’un oy gücünün % 56’sını kontrol ediyor, bu da CZ ve Sun’ın 27 düğümünden 25’ini kontrol ettiği ve “merkezi bir tiyatro” olduğu anlamına geliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ