Polygon, bu yılki Disney Accelerator programına katılmak için seçilen tek blok zinciridir.Disney, 2022 etkinliğinin NFT'ler, AR ve AI karakterlerine odaklanacağını söyledi.

Polygon, 2022 Disney Accelerator Programına Katılmak İçin Yalnızca Seçilen Blockchain Oldu

Polygon, bu yılki Disney Accelerator programına katılmak için seçilen tek blok zinciridir.Disney, 2022 etkinliğinin NFT'ler, AR ve AI karakterlerine odaklanacağını söyledi.

Ethereum Layer 2 protokolü Polygon, 2022 Disney Accelerator programına katılmak için seçilen altı web3 projesi arasında yer alıyor. Walt Disney Company, bu yılki programın odak noktasını belirterek, bir basın açıklamasına katılımcı olarak Polygon'u duyurdu. Şirkete göre, bu yılki etkinlik, sürükleyici deneyimin geleceğini inşa etmeyi hedefleyecek. Ayrıca program, artırılmış gerçeklik (AR), yapay zeka (AI) karakterleri ve değiştirilemez tokenlere  NFT'ler odaklanacak.

Polygon bir tweet'te “İlk Disney deneyiminizi dün gibi hatırlıyorsanız elinizi kaldırın” dedi. ETH Layer 2 protokolü, Disney Accelerator programına dahil edildiğini duyurdu.

2022 Disney Hızlandırıcı Programı İçin Seçilen Polygon ve Diğer 5 Kişi

Disney Accelerator, dünya çapında yenilikçi şirketlerin büyümesini hızlandırmak için bir iş geliştirme programıdır. Polygon, Web3 sosyal uygulaması Flickplay ve web3 platformu Lockerverse ile birlikte bu yılki Disney Accelerator'a katılıyor. Katılmak üzere seçilen diğer şirketler Inworld, Obsess ve AR şirketi Red 6. İleriye dönük olarak Disney, önümüzdeki yıllarda Polygon ve diğerleri gibi şirketlerle çalışmaya devam edeceğini vaat ediyor. Ayrıca şirket, fiziksel, dijital ve sanal deneyimleri birbirine bağlamak için sürekli olarak yeni teknolojiler geliştireceğini söylüyor.

2022 Disney Hızlandırıcı Programı sırasında, Polygon ve diğer katılımcılar Disney'in kıdemli liderlik ekibinden rehberlik alacak. Ayrıca, her katılımcı şirket, özel bir yönetici mentordan rehberlik alacaktır. Tüm etkinlik bir Demo Günü ile sona erecek. Demo Günü sonbaharda Burbank, California'daki The Walt Disney Studios arazisinde gerçekleşecek.

Genel Müdür Bonnie Rosen açıkladı:

Disney, neredeyse bir asırdır geleceğin eğlence deneyimlerini inşa etmek için teknolojiden yararlanmanın ön saflarında yer alıyor. Disney Accelerator bu mirasın bir parçası olmaktan heyecan duyuyor ve en yeni şirketler sınıfımızla, yenilikçiliğe olan bağlılığımızı ilerletmeyi ve önümüzdeki 100 yıl boyunca Disney izleyicilerine ve misafirlerine büyülü deneyimler sunmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.

Ek olarak, katılımcılar yatırım sermayesi alacak ve Los Angeles'taki yaratıcı kampüste ortak çalışma alanına erişim kazanacaklar. Polygon Studios CEO'su Ryann Watt, Twitter'da şirketin seçilen tek blok zinciri olduğu konusunda övündü. Fırsatın, Polygon'un çalışmalarına ve şirketin nereye gittiğine "çok şey söylediğini" ekledi.

Poligon Gelişmeye Devam Ediyor

2022 Disney Accelerator programına katılacak tek blockchain olmasının yanı sıra Polygon, diğer alanlarda da bir blockchain projesidir. Şirketin yerel tokeni MATIC, şu anda son 24 saatte %11,31 artışla 0,6245 dolardan işlem görüyor. Polygon genişlemeye ve yeni projeleri ortaya çıkarmaya devam ediyor. Bu ayın başlarında şirket, web3 teknolojisini mobil kullanıcılara getirmek için telefon üreticisi Nothing ile ortaklığını duyurdu. Protokol, projenin evrimi ile ilgili olarak aylardır Nothing ile çalışıyor. Ayrıca, Polygon, Terra ekosisteminin çökmesinden bu yana Terra ekosisteminden çıkan 48'den fazla projeye dahil oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ