Ortaklığın, Polygon Edge tarafından desteklenen özel Ethereum Virtual Machine (EVM) blok zincirlerinin birlikte çalışabilir bir interneti olarak hizmet ettiği söyleniyor.

Polygon, Çığır Açan Yeni Özellikler Getirmek İçin Axelar İle Ortaklık Kuruyor – MATIC Fiyatı Patlayacak Mı?

Ortaklığın, Polygon Edge tarafından desteklenen özel Ethereum Virtual Machine (EVM) blok zincirlerinin birlikte çalışabilir bir interneti olarak hizmet ettiği söyleniyor.
Axelar ve Polygon Supernets, geliştiricilerin "likidite veya kullanıcı katılımı önünde sıfır engel ile hedeflerine ulaşmayı kolaylaştıran zincirler oluşturmasını" sağlıyor.
Polygon, yerel tokeni MATIC üzerinde önemli bir etkisi olması beklenen çapraz zincir platformu Axelar ile çığır açan bir ortaklık duyurdu. Bu işbirliği, “Poligon Süpernetlere güvenli çapraz zincir iletişim” sunmayı amaçlıyor. Ortaklığın öneminden bahseden Axelar CEO'su ve kurucu ortağı Sergey Gorbunov, Web3 endüstrisinin binlerce geliştiriciden milyonlarca geliştiriciye çıkması gerektiğini ve bu işbirliğinin bir katalizör görevi görebileceğini belirtti.

Uygulamaya özel zincirler, bu adım için kritik altyapıdır, ancak birlikte çalışabilirlik olmadan büyük zorluklar sunarlar. Axelar ve Polygon Supernets, geliştiricilerin, likidite veya kullanıcı katılımı için sıfır engel ile hedeflerine ulaşmalarını kolaylaştıran zincirler oluşturmasına olanak tanıyor.

Ek olarak, Polygon Edge tarafından desteklenen özel Ethereum Sanal Makinesi (EVM) blok zincirlerinin birlikte çalışabilir bir interneti olarak hizmet edecektir. Gorbunov'a göre, Ethereum ekosistem geliştiricilerinin, Axelar tarafından entegre edilmiş çeşitli bağlı zincirlerdeki işlevlere ve kullanıcılara erişmesi için yeterli zemin sağlandı. Ayrıca geliştiricilerin yüz milyonlarca kullanıcıyı çekebilecek DApp'leri özgürce oluşturabileceklerini açıkladı.

Polygon ve Axelar Ortaklığı Yeni Kullanıcılara Fayda Sağlayabilir

Gorbunov ayrıca, bu ortaklığın lehtarlarının, "ayrı arayüzler aracılığıyla köprü veya takas yapmak zorunda kalmadan, mevcut jetonlarını, cüzdanlarını ve Web3 kimliklerini getirerek bu DApp'lere katılabilen" yeni kullanıcılar olduğunu açıkladı.

Ayrıca, Polygon Supernets'teki bir inşaatçılar topluluğu ile çapraz zincir geleceğinin vizyonlarını paylaşma fırsatları sunar ve ayrıca orada inşa edilecek uygulamalar ve blok zincirleri için yeterli desteği sağlar. Çokgen kullanıcılarının bu ortaklıktan yararlanabilmelerinin bir başka yolu da "Web3 üzerinde herhangi bir yerde işlevlere, varlıklara ve kullanıcı ağlarına güvenli bir şekilde bağlanabilecek olmalarıdır."

Axelar ayrıca Sui blok zincirinin arkasındaki altyapı şirketi Mysten Labs ile geliştiricilere Genel Mesaj Geçişi aracılığıyla zincirler arası iletişim sağlamak için bir ortaklık duyurdu. Bu, “süper DApp” olasılığının ilerletilmesini sağlamak içindir. Ayrıca, herhangi bir harici zorlukta bir işlevi çağırmak için Move'da oluşturulan DApp'leri etkinleştirmeyi amaçladı.

Gorbunov açıkladı:

Web3'ün izinsiz, açık doğası, ona henüz kullanılmayan bir avantaj sağlar. Web2'de süper uygulamalar tekellere veya oligopollere dayanır. Web3'te geliştiriciler istedikleri zaman beste yapabilirler - ancak şimdiye kadar bu birleştirilebilirlik mevcut ekosistemlerin sınırları içinde sınırlandırılmıştır. Move programlama dilinin ve Sui blok zincirinin gücüyle birleştirilen Genel Mesaj Geçişi, geliştiricilere Web2'de bile benzersiz bir dizi araç sunar.

MATIC, varlık son 24 saatte hala yüzde 3,43 düşüşte ve 0,91 dolardan işlem gördüğü için bu ortaklığa olumlu yanıt veremedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ